Tuzpazarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Tuzpazarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 291 kişi (TÜİK).
Tuzpazarı Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Tuzpazarı Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Tuzpazarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 291 kişidir. 2007 yılında 440 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Tuzpazarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Tuzpazarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 291 kişidir. 2007 yılında 440 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %33,9 azaldı.
Tuzpazarı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Tuzpazarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 291 | -18,7 |
| 2021 | 358 | 31,6 |
| 2020 | 272 | 0,0 |
| 2019 | 272 | -5,6 |
| 2018 | 288 | -6,8 |
| 2017 | 309 | -4,0 |
| 2016 | 322 | -5,0 |
| 2015 | 339 | 4,3 |
| 2014 | 325 | 5,2 |
| 2013 | 309 | -13,9 |
| 2012 | 359 | -10,0 |
| 2011 | 399 | 4,5 |
| 2010 | 382 | -11,4 |
| 2009 | 431 | -5,1 |
| 2008 | 454 | 3,2 |
| 2007 | 440 | - |
Tuzpazarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Tuzpazarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Tuzpazarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %47,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 82 | 47,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 72 | 41,9 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 2,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 4 | 2,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,7 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,6 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,6 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,6 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %47,4 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 81 | 47,4 |
| Erkan Aydın | CHP | 71 | 41,5 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 7 | 4,1 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 5 | 2,9 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Gül Pola | DEM Parti | 1 | 0,6 |
| Cemil Bektaş | BTP | 1 | 0,6 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,6 |
| Kerim Bulut | SAADET | 1 | 0,6 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 211, sandığa gidenlerin oranı %83,4. En çok oyu %46,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %39,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 79 | 46,2 |
| CHP | 68 | 39,8 |
| İYİ PARTİ | 6 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,3 |
| SAADET | 2 | 1,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| MEMLEKET | 1 | 0,6 |
| DEM Parti | 1 | 0,6 |
| BTP | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,7 |
Tuzpazarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Tuzpazarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 204, sandığa gidenlerin oranı %103,4. En çok oyu %58,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 121 | 58,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 32,5 |
| Sinan Oğan | 14 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 4 | 1,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 204, sandığa gidenlerin oranı %101,0. En çok oyu %62,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 126 | 62,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 75 | 37,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 204, sandığa gidenlerin oranı %103,4. En çok oyu %47,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 98 | 47,3 |
| CHP | 44 | 21,3 |
| İYİ PARTİ | 19 | 9,2 |
| MHP | 14 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 4,3 |
| BBP | 4 | 1,9 |
| TİP | 4 | 1,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,9 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 3 | 1,4 |
| AP | 2 | 1,0 |
| Diğer (3) | 3 | 1,4 |