Kızılcaköy Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Kızılcaköy Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 53 kişi (TÜİK).
Kızılcaköy Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kızılcaköy Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kızılcaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 53 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %55,9 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 10,572 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 53 |
Kızılcaköy Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kızılcaköy Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 53 kişidir. 2013 yılında 34 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %55,9 arttı.
Kızılcaköy Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kızılcaköy Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 53 | -3,6 |
| 2021 | 55 | 3,8 |
| 2020 | 53 | -7,0 |
| 2019 | 57 | -10,9 |
| 2018 | 64 | 23,1 |
| 2017 | 52 | 73,3 |
| 2016 | 30 | -9,1 |
| 2015 | 33 | 6,5 |
| 2014 | 31 | -8,8 |
| 2013 | 34 | - |
Kızılcaköy Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kızılcaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kızılcaköy Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %51,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %48,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 29 | 51,8 |
| Mansur Yavaş | CHP | 27 | 48,2 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %50,0 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,1 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 28 | 50,0 |
| Coşkun Ünal | CHP | 23 | 41,1 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 3 | 5,4 |
| Doğucan Hançer | YTP | 1 | 1,8 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 1,8 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 61, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %53,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %42,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 53,7 |
| CHP | 23 | 42,6 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,7 |
Kızılcaköy Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kızılcaköy Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %80,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %12,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 38 | 80,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 6 | 12,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 6,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %89,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 41 | 89,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 10,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %52,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 24 | 52,2 |
| İYİ PARTİ | 7 | 15,2 |
| MHP | 6 | 13,0 |
| ANAP | 3 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 4,3 |
| CHP | 2 | 4,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,2 |