Yaylabağ Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Yaylabağ Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 441 kişi (TÜİK).
Yaylabağ Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yaylabağ Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yaylabağ Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 441 kişidir. 2007 yılında 390 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,6 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Yaylabağ Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yaylabağ Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 441 kişidir. 2007 yılında 390 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,1 arttı.
Yaylabağ Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yaylabağ Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 441 | -2,9 |
| 2021 | 454 | 2,0 |
| 2020 | 445 | -1,1 |
| 2019 | 450 | -0,4 |
| 2018 | 452 | 1,8 |
| 2017 | 444 | 1,6 |
| 2016 | 437 | -6,6 |
| 2015 | 468 | -1,1 |
| 2014 | 473 | 7,3 |
| 2013 | 441 | 8,1 |
| 2012 | 408 | 1,0 |
| 2011 | 404 | -2,4 |
| 2010 | 414 | -1,0 |
| 2009 | 418 | -0,9 |
| 2008 | 422 | 8,2 |
| 2007 | 390 | - |
Yaylabağ Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yaylabağ Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yaylabağ Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 423, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %50,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %46,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 190 | 50,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 173 | 46,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,8 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,3 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 423, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %39,6 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %31,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 149 | 39,6 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 120 | 31,9 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 87 | 23,1 |
| Selim Akgül | SAADET | 6 | 1,6 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 4 | 1,1 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 3 | 0,8 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 1 | 0,3 |
| Aslıtürk Çallı | TKP | 1 | 0,3 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (1) | 1 | 0,3 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 423, sandığa gidenlerin oranı %95,7. En çok oyu %30,8 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %30,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 111 | 30,8 |
| CHP | 110 | 30,5 |
| MHP | 99 | 27,4 |
| SAADET | 13 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 10 | 2,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 2,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 0,8 |
| ANAP | 1 | 0,3 |
| BTP | 1 | 0,3 |
| EMEP | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |
Yaylabağ Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yaylabağ Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 353, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %74,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 238 | 74,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 58 | 18,2 |
| Sinan Oğan | 20 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 353, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %78,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 242 | 78,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 67 | 21,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 353, sandığa gidenlerin oranı %91,8. En çok oyu %33,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 108 | 33,5 |
| MHP | 106 | 32,9 |
| İYİ PARTİ | 39 | 12,1 |
| CHP | 22 | 6,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 17 | 5,3 |
| BBP | 8 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 2,2 |
| MEMLEKET | 6 | 1,9 |
| MİLLET | 1 | 0,3 |
| HAK-PAR | 1 | 0,3 |
| Diğer (3) | 3 | 0,9 |