Yurtbeyi Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Yurtbeyi Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 825 kişi (TÜİK).
Yurtbeyi Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yurtbeyi Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yurtbeyi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 825 kişidir. 2007 yılında 725 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,3 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yurtbeyi Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yurtbeyi Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 825 kişidir. 2007 yılında 725 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,8 arttı.
Yurtbeyi Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yurtbeyi Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 825 | -1,1 |
| 2021 | 834 | -3,7 |
| 2020 | 866 | -3,0 |
| 2019 | 893 | -4,1 |
| 2018 | 931 | 23,1 |
| 2017 | 756 | 2,2 |
| 2016 | 740 | 3,2 |
| 2015 | 717 | -2,8 |
| 2014 | 738 | -2,6 |
| 2013 | 758 | 7,5 |
| 2012 | 705 | -3,4 |
| 2011 | 730 | 1,4 |
| 2010 | 720 | -1,5 |
| 2009 | 731 | 1,2 |
| 2008 | 722 | -0,4 |
| 2007 | 725 | - |
Yurtbeyi Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yurtbeyi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yurtbeyi Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %53,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %36,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 323 | 53,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 223 | 36,9 |
| Cafer Güneş | SAADET | 12 | 2,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 10 | 1,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 1,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 9 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 3 | 0,5 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,3 |
| Diğer (5) | 7 | 1,2 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %43,3 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %25,7 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 254 | 43,3 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 151 | 25,7 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 129 | 22,0 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 13 | 2,2 |
| Selim Akgül | SAADET | 9 | 1,5 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 8 | 1,4 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 7 | 1,2 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| Hüseyin Sarıaslan | MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| Erkin Delikanlı | DP | 2 | 0,3 |
| Diğer (7) | 8 | 1,4 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 734, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %44,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,1 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 253 | 44,1 |
| MHP | 161 | 28,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 105 | 18,3 |
| İYİ PARTİ | 17 | 3,0 |
| SAADET | 10 | 1,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 1,1 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| ANAP | 2 | 0,3 |
| DSP | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,0 |
Yurtbeyi Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yurtbeyi Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 704, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %54,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 328 | 54,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 244 | 40,5 |
| Sinan Oğan | 29 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 704, sandığa gidenlerin oranı %87,1. En çok oyu %54,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 327 | 54,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 278 | 46,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 704, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %31,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 186 | 31,1 |
| CHP | 133 | 22,2 |
| MHP | 121 | 20,2 |
| İYİ PARTİ | 74 | 12,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 31 | 5,2 |
| BBP | 12 | 2,0 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 1,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 10 | 1,7 |
| MİLLET | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 7 | 1,2 |