Yeşilevler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Yenimahalle, Ankara)
Ankara ili Yenimahalle ilçesine bağlı Yeşilevler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 17.216 kişi (TÜİK).
Yeşilevler Mahallesi, Ankara ilinin Yenimahalle ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yeşilevler Mahallesi'nin haritası, Yenimahalle ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yeşilevler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.216 kişidir. 2007 yılında 11.740 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,9 ile Abdulkadir Aydoğan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 0,81 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 17.216 |
Yeşilevler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yeşilevler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 17.216 kişidir. 2007 yılında 11.740 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %46,6 arttı.
Yeşilevler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yeşilevler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 17.216 | 0,2 |
| 2021 | 17.190 | 1,7 |
| 2020 | 16.897 | 1,5 |
| 2019 | 16.652 | 2,1 |
| 2018 | 16.317 | 1,3 |
| 2017 | 16.105 | 2,4 |
| 2016 | 15.721 | 1,9 |
| 2015 | 15.426 | 3,3 |
| 2014 | 14.937 | 3,5 |
| 2013 | 14.429 | 6,0 |
| 2012 | 13.611 | 2,0 |
| 2011 | 13.342 | 9,6 |
| 2010 | 12.169 | 17,9 |
| 2009 | 10.320 | -1,1 |
| 2008 | 10.434 | -11,1 |
| 2007 | 11.740 | - |
Yeşilevler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yeşilevler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yeşilevler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.160, sandığa gidenlerin oranı %76,2. En çok oyu %46,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %44,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 4.114 | 46,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 3.984 | 44,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 293 | 3,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 182 | 2,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 101 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 64 | 0,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 61 | 0,7 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 15 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 12 | 0,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 12 | 0,1 |
| Diğer (9) | 36 | 0,4 |
Yenimahalle Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 12.160, sandığa gidenlerin oranı %76,2. En çok oyu %47,9 ile Abdulkadir Aydoğan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Fethi Yaşar (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Abdulkadir Aydoğan | AK PARTİ | 4.261 | 47,9 |
| Fethi Yaşar | CHP | 3.593 | 40,4 |
| Gamze Kılınç | YENİDEN REFAH | 324 | 3,6 |
| Serhad Özdamar | ZAFER PARTİSİ | 313 | 3,5 |
| Sevin Çağlayan | İYİ PARTİ | 176 | 2,0 |
| Mustafa Aydın | SAADET | 91 | 1,0 |
| Yusuf Yıldız | DEVA PARTİSİ | 27 | 0,3 |
| Ahmet Haydar İlik | BTP | 22 | 0,2 |
| Hakan Bulut | TKP | 15 | 0,2 |
| Yasemin Köktaş | EMEP | 11 | 0,1 |
| Diğer (9) | 55 | 0,6 |
Yenimahalle Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 12.160, sandığa gidenlerin oranı %76,2. En çok oyu %46,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %36,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.095 | 46,2 |
| CHP | 3.263 | 36,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 447 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 430 | 4,8 |
| İYİ PARTİ | 227 | 2,6 |
| SAADET | 108 | 1,2 |
| DEM Parti | 107 | 1,2 |
| DEVA PARTİSİ | 57 | 0,6 |
| BTP | 23 | 0,3 |
| HÜDA PAR | 13 | 0,1 |
| Diğer (12) | 88 | 1,0 |
Yeşilevler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yeşilevler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.428, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %57,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.371 | 57,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 3.848 | 35,0 |
| Sinan Oğan | 763 | 6,9 |
| Muharrem İnce | 27 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.433, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %61,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 6.486 | 61,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4.112 | 38,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 12.428, sandığa gidenlerin oranı %90,1. En çok oyu %40,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 4.437 | 40,5 |
| CHP | 2.148 | 19,6 |
| İYİ PARTİ | 1.304 | 11,9 |
| MHP | 1.293 | 11,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 427 | 3,9 |
| YENİDEN REFAH | 405 | 3,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 313 | 2,9 |
| BBP | 135 | 1,2 |
| TİP | 128 | 1,2 |
| MEMLEKET | 117 | 1,1 |
| Diğer (14) | 139 | 1,3 |