Yılanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kalecik, Ankara)
Ankara ili Kalecik ilçesine bağlı Yılanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 129 kişi (TÜİK).
Yılanlı Mahallesi, Ankara ilinin Kalecik ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yılanlı Mahallesi'nin haritası, Kalecik ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yılanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2007 yılında 259 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %59,4 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yılanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yılanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 129 kişidir. 2007 yılında 259 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %50,2 azaldı.
Yılanlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yılanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 129 | -3,7 |
| 2021 | 134 | -3,6 |
| 2020 | 139 | 0,7 |
| 2019 | 138 | -6,1 |
| 2018 | 147 | 1,4 |
| 2017 | 145 | -6,5 |
| 2016 | 155 | -4,3 |
| 2015 | 162 | -3,6 |
| 2014 | 168 | -5,6 |
| 2013 | 178 | -6,3 |
| 2012 | 190 | -6,4 |
| 2011 | 203 | -3,8 |
| 2010 | 211 | -3,2 |
| 2009 | 218 | -8,0 |
| 2008 | 237 | -8,5 |
| 2007 | 259 | - |
Yılanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yılanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yılanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %93,5. En çok oyu %48,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 51 | 48,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 46 | 43,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 2,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,9 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 1,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,9 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,9 |
Kalecik Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %59,4 ile Satılmış Karakoç (CHP) aldı, ikinci sırada %28,7 ile Erdal Dal (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Satılmış Karakoç | CHP | 60 | 59,4 |
| Erdal Dal | MHP | 29 | 28,7 |
| Filiz Ulusoy | İYİ PARTİ | 3 | 3,0 |
| Abdullah Göllü | ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,0 |
| Mustafa Karadağlı | YENİDEN REFAH | 2 | 2,0 |
| Yaşar Toprak | BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| Halit Tanlak | HÜDA PAR | 1 | 1,0 |
| Mehmet Yurtoğlu | DP | 1 | 1,0 |
| Bora Sarıkaya | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,0 |
Kalecik Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 124, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %56,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 55 | 56,1 |
| MHP | 26 | 26,5 |
| İYİ PARTİ | 5 | 5,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 4,1 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 1,0 |
| TKH | 1 | 1,0 |
| BTP | 1 | 1,0 |
| HÜDA PAR | 1 | 1,0 |
| DP | 1 | 1,0 |
| Diğer (1) | 1 | 1,0 |
Yılanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yılanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %80,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 83 | 80,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 16,5 |
| Muharrem İnce | 2 | 1,9 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %85,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %14,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 91 | 85,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 14,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 120, sandığa gidenlerin oranı %91,7. En çok oyu %63,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 64 | 63,4 |
| CHP | 11 | 10,9 |
| İYİ PARTİ | 11 | 10,9 |
| MHP | 7 | 6,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,0 |
| TKP | 1 | 1,0 |
| MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| ANAP | 1 | 1,0 |