Yıldırımören Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yıldırımören Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 61 kişi (TÜİK).
Yıldırımören Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yıldırımören Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yıldırımören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 61 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,77 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 61 |
Yıldırımören Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yıldırımören Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 61 olan nüfus, 2013–2022 döneminde hemen hemen aynı kaldı.
Yıldırımören Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yıldırımören Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 61 | -3,2 |
| 2021 | 63 | -8,7 |
| 2020 | 69 | 7,8 |
| 2019 | 64 | -22,0 |
| 2018 | 82 | 30,2 |
| 2017 | 63 | 0,0 |
| 2016 | 63 | 18,9 |
| 2015 | 53 | 0,0 |
| 2014 | 53 | -13,1 |
| 2013 | 61 | - |
Yıldırımören Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yıldırımören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yıldırımören Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %80,4. En çok oyu %60,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 24 | 60,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 13 | 32,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 2,5 |
| Salih Koç | MİLLET | 1 | 2,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 2,5 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %80,4. En çok oyu %56,8 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 21 | 56,8 |
| Coşkun Ünal | CHP | 12 | 32,4 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 2 | 5,4 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 2,7 |
| - | Bağımsız | 1 | 2,7 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 56, sandığa gidenlerin oranı %80,4. En çok oyu %57,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 23 | 57,5 |
| CHP | 12 | 30,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 10,0 |
| SAADET | 1 | 2,5 |
Yıldırımören Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yıldırımören Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %89,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %8,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 89,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 4 | 8,3 |
| Muharrem İnce | 1 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %83,3. En çok oyu %88,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 88,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 11,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 54, sandığa gidenlerin oranı %92,6. En çok oyu %57,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 28 | 57,1 |
| MHP | 11 | 22,4 |
| BBP | 4 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 8,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 2,0 |
| CHP | 1 | 2,0 |