Yıldırımhacılar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Yıldırımhacılar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 93 kişi (TÜİK).
Yıldırımhacılar Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yıldırımhacılar Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yıldırımhacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 62 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %50,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 26,426 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 93 |
Yıldırımhacılar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yıldırımhacılar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 93 kişidir. 2013 yılında 62 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %50,0 arttı.
Yıldırımhacılar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yıldırımhacılar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 93 | 2,2 |
| 2021 | 91 | -21,6 |
| 2020 | 116 | -5,7 |
| 2019 | 123 | -38,2 |
| 2018 | 199 | 201,5 |
| 2017 | 66 | 20,0 |
| 2016 | 55 | -6,8 |
| 2015 | 59 | 0,0 |
| 2014 | 59 | -4,8 |
| 2013 | 62 | - |
Yıldırımhacılar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yıldırımhacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yıldırımhacılar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %98,8. En çok oyu %46,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %46,5 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 72 | 46,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 72 | 46,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 5,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,7 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %45,5 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,3 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 70 | 45,5 |
| Coşkun Ünal | CHP | 62 | 40,3 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 13 | 8,4 |
| - | Bağımsız | 6 | 3,9 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 1 | 0,7 |
| Mustafa Çakır | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 1 | 0,7 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 161, sandığa gidenlerin oranı %97,5. En çok oyu %47,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 47,0 |
| CHP | 52 | 34,9 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 8,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 10 | 6,7 |
| İYİ PARTİ | 3 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,7 |
| SAADET | 1 | 0,7 |
Yıldırımhacılar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yıldırımhacılar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 80, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %76,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %17,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 57 | 76,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 17,3 |
| Sinan Oğan | 5 | 6,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 80, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %76,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 55 | 76,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 17 | 23,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 80, sandığa gidenlerin oranı %95,0. En çok oyu %39,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 29 | 39,2 |
| MHP | 13 | 17,6 |
| İYİ PARTİ | 13 | 17,6 |
| CHP | 6 | 8,1 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 6,8 |
| BBP | 3 | 4,0 |
| HAK-PAR | 2 | 2,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |