Yoncaağaç Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Yoncaağaç Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 120 kişi (TÜİK).
Yoncaağaç Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yoncaağaç Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yoncaağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 120 kişidir. 2013 yılında 157 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 3,473 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 120 |
Yoncaağaç Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yoncaağaç Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 120 kişidir. 2013 yılında 157 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %23,6 azaldı.
Yoncaağaç Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Yoncaağaç Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 120 | -3,2 |
| 2021 | 124 | -3,1 |
| 2020 | 128 | -0,8 |
| 2019 | 129 | 4,9 |
| 2018 | 123 | 2,5 |
| 2017 | 120 | -1,6 |
| 2016 | 122 | -9,0 |
| 2015 | 134 | -14,1 |
| 2014 | 156 | -0,6 |
| 2013 | 157 | - |
Yoncaağaç Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yoncaağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yoncaağaç Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %46,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,4 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 42 | 46,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 40 | 44,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 4,4 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 2 | 2,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %45,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %41,5 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 43 | 45,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 39 | 41,5 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 5 | 5,3 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 4 | 4,3 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,1 |
| Hayati İbiş | DP | 1 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 112, sandığa gidenlerin oranı %90,2. En çok oyu %44,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %38,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 41 | 44,1 |
| CHP | 36 | 38,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,2 |
| MEMLEKET | 2 | 2,1 |
| DP | 1 | 1,1 |
| MİLLET | 1 | 1,1 |
Yoncaağaç Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yoncaağaç Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 103, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %54,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 49 | 54,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 32 | 35,6 |
| Sinan Oğan | 8 | 8,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 103, sandığa gidenlerin oranı %90,3. En çok oyu %65,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %34,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 58 | 65,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 34,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 103, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %41,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 38 | 41,3 |
| CHP | 20 | 21,7 |
| İYİ PARTİ | 12 | 13,0 |
| MHP | 10 | 10,9 |
| MEMLEKET | 3 | 3,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,2 |
| TİP | 1 | 1,1 |
| AB | 1 | 1,1 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,1 |