Nasuhpaşa Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Nasuhpaşa Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.141 kişi (TÜİK).
Nasuhpaşa Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Nasuhpaşa Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Nasuhpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.141 kişidir. 2007 yılında 2.245 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,9 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Nasuhpaşa Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Nasuhpaşa Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.141 kişidir. 2007 yılında 2.245 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %4,6 azaldı.
Nasuhpaşa Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Nasuhpaşa Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.141 | -3,3 |
| 2021 | 2.214 | 4,7 |
| 2020 | 2.115 | -2,6 |
| 2019 | 2.172 | 6,2 |
| 2018 | 2.046 | -3,1 |
| 2017 | 2.112 | -0,6 |
| 2016 | 2.124 | 4,8 |
| 2015 | 2.027 | 1,9 |
| 2014 | 1.989 | -3,2 |
| 2013 | 2.055 | -5,6 |
| 2012 | 2.178 | 1,1 |
| 2011 | 2.154 | 2,8 |
| 2010 | 2.095 | -6,4 |
| 2009 | 2.238 | -2,6 |
| 2008 | 2.298 | 2,4 |
| 2007 | 2.245 | - |
Nasuhpaşa Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Nasuhpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Nasuhpaşa Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.579, sandığa gidenlerin oranı %80,3. En çok oyu %60,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %35,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 744 | 60,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 431 | 35,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 23 | 1,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 0,6 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,2 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.579, sandığa gidenlerin oranı %80,0. En çok oyu %56,9 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %38,7 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 692 | 56,9 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 471 | 38,7 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 29 | 2,4 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 9 | 0,7 |
| Mücahid İlgün | BTP | 4 | 0,3 |
| Şefik Arda Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Abdulkadir Öcüt | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Sevim Öner | HKP | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.579, sandığa gidenlerin oranı %80,4. En çok oyu %56,1 ile CHP aldı, ikinci sırada %39,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 680 | 56,1 |
| AK PARTİ | 474 | 39,1 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 3,0 |
| BTP | 8 | 0,7 |
| SAADET | 4 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 3 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| EMEP | 2 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,1 |
Nasuhpaşa Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Nasuhpaşa Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.663, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %47,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 657 | 47,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 632 | 45,5 |
| Sinan Oğan | 89 | 6,4 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.663, sandığa gidenlerin oranı %82,4. En çok oyu %51,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 688 | 51,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 661 | 49,0 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.663, sandığa gidenlerin oranı %85,3. En çok oyu %31,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 435 | 31,4 |
| CHP | 359 | 25,9 |
| İYİ PARTİ | 255 | 18,4 |
| MHP | 188 | 13,6 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 2,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 30 | 2,2 |
| TİP | 16 | 1,1 |
| MEMLEKET | 13 | 0,9 |
| BBP | 10 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,4 |
| Diğer (10) | 21 | 1,5 |