Sındıran Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Haymana, Ankara)
Ankara ili Haymana ilçesine bağlı Sındıran Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.778 kişi (TÜİK).
Sındıran Mahallesi, Ankara ilinin Haymana ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sındıran Mahallesi'nin haritası, Haymana ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sındıran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.778 kişidir. 2013 yılında 4.848 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %63,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,9 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sındıran Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sındıran Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.778 kişidir. 2013 yılında 4.848 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %63,3 azaldı.
Sındıran Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sındıran Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.778 | -6,8 |
| 2021 | 1.908 | -10,3 |
| 2020 | 2.127 | -13,6 |
| 2019 | 2.463 | -51,2 |
| 2018 | 5.046 | 156,9 |
| 2017 | 1.964 | -3,6 |
| 2016 | 2.038 | 1,5 |
| 2015 | 2.007 | -18,7 |
| 2014 | 2.469 | -49,1 |
| 2013 | 4.848 | - |
Sındıran Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sındıran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sındıran Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.977, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %44,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %44,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 734 | 44,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 724 | 44,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 122 | 7,4 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 38 | 2,3 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 3 | 0,2 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,1 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,1 |
| Diğer (8) | 9 | 0,5 |
Haymana Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.977, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %62,9 ile Özdemir Turgut (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %27,8 ile Levent Koç (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özdemir Turgut | AK PARTİ | 1.029 | 62,9 |
| Levent Koç | CHP | 455 | 27,8 |
| Mahmut Başaran | DEM Parti | 102 | 6,2 |
| Ömer Ercan | YENİDEN REFAH | 24 | 1,5 |
| Ayşe Şimşir | İYİ PARTİ | 9 | 0,6 |
| Kıvılcım Zelal Kuşcu | HKP | 4 | 0,2 |
| Mustafa Ateş | HÜDA PAR | 4 | 0,2 |
| Mahmut Gülmez | SAADET | 3 | 0,2 |
| Fikret Baytar | BTP | 2 | 0,1 |
| Mehmet Sezgin Kubat | DP | 2 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,2 |
Haymana Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.977, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %56,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 912 | 56,5 |
| CHP | 413 | 25,6 |
| DEM Parti | 189 | 11,7 |
| YENİDEN REFAH | 40 | 2,5 |
| ANAP | 15 | 0,9 |
| İYİ PARTİ | 13 | 0,8 |
| HÜDA PAR | 7 | 0,4 |
| SOL PARTİ | 4 | 0,2 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,2 |
| TKH | 3 | 0,2 |
| Diğer (8) | 13 | 0,8 |
Sındıran Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sındıran Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.482, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %61,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %38,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 689 | 61,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 430 | 38,1 |
| Sinan Oğan | 8 | 0,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.482, sandığa gidenlerin oranı %76,8. En çok oyu %63,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 699 | 63,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 408 | 36,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.482, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %37,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,2 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 416 | 37,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 325 | 29,2 |
| YENİDEN REFAH | 162 | 14,5 |
| CHP | 75 | 6,7 |
| MHP | 46 | 4,1 |
| İYİ PARTİ | 39 | 3,5 |
| SOL PARTİ | 9 | 0,8 |
| BBP | 6 | 0,5 |
| ANAP | 6 | 0,5 |
| MEMLEKET | 5 | 0,5 |
| Diğer (8) | 20 | 1,8 |