Zafer Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Zafer Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.976 kişi (TÜİK).
Zafer Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Zafer Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.976 kişidir. 2007 yılında 5.279 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Zafer Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Zafer Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.976 kişidir. 2007 yılında 5.279 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,7 azaldı.
Zafer Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Zafer Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.976 | -1,0 |
| 2021 | 4.015 | -3,6 |
| 2020 | 4.164 | -3,7 |
| 2019 | 4.323 | -2,0 |
| 2018 | 4.411 | -2,3 |
| 2017 | 4.514 | -0,8 |
| 2016 | 4.549 | -1,6 |
| 2015 | 4.624 | -1,2 |
| 2014 | 4.678 | -3,5 |
| 2013 | 4.847 | -4,5 |
| 2012 | 5.073 | -1,3 |
| 2011 | 5.138 | -1,1 |
| 2010 | 5.197 | -1,4 |
| 2009 | 5.273 | -2,1 |
| 2008 | 5.384 | 2,0 |
| 2007 | 5.279 | - |
Zafer Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Zafer Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.212, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %52,5 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,1 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 1.325 | 52,5 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 835 | 33,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 220 | 8,7 |
| İkram Akkaya | SAADET | 54 | 2,1 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 38 | 1,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 19 | 0,8 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 10 | 0,4 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 6 | 0,2 |
| Mahmut Bayram | DSP | 3 | 0,1 |
| Nazif Kara | DP | 3 | 0,1 |
| Diğer (9) | 13 | 0,5 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 3.212, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %54,5 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 1.368 | 54,5 |
| Erkan Aydın | CHP | 705 | 28,1 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 225 | 9,0 |
| Kerim Bulut | SAADET | 81 | 3,2 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 67 | 2,7 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 28 | 1,1 |
| Gül Pola | DEM Parti | 11 | 0,4 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 5 | 0,2 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 4 | 0,2 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 3 | 0,1 |
| Diğer (6) | 12 | 0,5 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 3.212, sandığa gidenlerin oranı %81,7. En çok oyu %52,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.327 | 52,8 |
| CHP | 654 | 26,0 |
| YENİDEN REFAH | 256 | 10,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 106 | 4,2 |
| SAADET | 91 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 39 | 1,6 |
| DEM Parti | 7 | 0,3 |
| DP | 7 | 0,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,2 |
| MEMLEKET | 5 | 0,2 |
| Diğer (8) | 18 | 0,7 |
Zafer Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Zafer Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.212, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %69,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.003 | 69,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 648 | 22,6 |
| Sinan Oğan | 215 | 7,5 |
| Muharrem İnce | 8 | 0,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.213, sandığa gidenlerin oranı %88,8. En çok oyu %74,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 2.087 | 74,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 725 | 25,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 3.212, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %53,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.529 | 53,4 |
| CHP | 358 | 12,5 |
| İYİ PARTİ | 280 | 9,8 |
| YENİDEN REFAH | 275 | 9,6 |
| MHP | 161 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 110 | 3,8 |
| MEMLEKET | 33 | 1,1 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 23 | 0,8 |
| BBP | 21 | 0,7 |
| AP | 13 | 0,5 |
| Diğer (11) | 36 | 1,2 |