100.Yıl Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı 100.Yıl Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.425 kişi (TÜİK).
100.Yıl Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada 100.Yıl Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre 100.Yıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.425 kişidir. 2007 yılında 2.452 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,6 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
100.Yıl Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre 100.Yıl Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.425 kişidir. 2007 yılında 2.452 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %1,1 azaldı.
100.Yıl Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre 100.Yıl Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.425 | 1,3 |
| 2021 | 2.393 | -0,7 |
| 2020 | 2.409 | 6,9 |
| 2019 | 2.253 | -3,5 |
| 2018 | 2.335 | 0,3 |
| 2017 | 2.329 | -0,9 |
| 2016 | 2.351 | -1,1 |
| 2015 | 2.377 | -3,4 |
| 2014 | 2.460 | 1,5 |
| 2013 | 2.424 | -2,3 |
| 2012 | 2.481 | 0,4 |
| 2011 | 2.470 | 1,1 |
| 2010 | 2.443 | 2,3 |
| 2009 | 2.387 | 0,1 |
| 2008 | 2.384 | -2,8 |
| 2007 | 2.452 | - |
100.Yıl Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde 100.Yıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca 100.Yıl Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.859, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %68,3 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %29,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 1.026 | 68,3 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 440 | 29,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 10 | 0,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 8 | 0,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 5 | 0,3 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 1 | 0,1 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.859, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %60,6 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %36,5 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 910 | 60,6 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 549 | 36,5 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 15 | 1,0 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 8 | 0,5 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 7 | 0,5 |
| Mücahid İlgün | BTP | 4 | 0,3 |
| Şefik Arda Çiftçi | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Mustafa İpek | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,2 |
| Sevim Öner | HKP | 1 | 0,1 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 1 | 0,1 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.859, sandığa gidenlerin oranı %83,7. En çok oyu %61,6 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 921 | 61,6 |
| AK PARTİ | 515 | 34,5 |
| YENİDEN REFAH | 31 | 2,1 |
| MEMLEKET | 13 | 0,9 |
| BTP | 6 | 0,4 |
| SAADET | 4 | 0,3 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,1 |
| TKP | 1 | 0,1 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
| TİP | 1 | 0,1 |
100.Yıl Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda 100.Yıl Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.933, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %50,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %42,2 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 841 | 50,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 702 | 42,2 |
| Sinan Oğan | 114 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 7 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.935, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %55,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %44,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 902 | 55,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 735 | 44,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.933, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %28,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %26,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 471 | 28,4 |
| CHP | 441 | 26,6 |
| İYİ PARTİ | 393 | 23,7 |
| MHP | 202 | 12,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 45 | 2,7 |
| MEMLEKET | 23 | 1,4 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 1,1 |
| BBP | 8 | 0,5 |
| TİP | 7 | 0,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 5 | 0,3 |
| Diğer (8) | 19 | 1,1 |