Hacıbey Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Hacıbey Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.699 kişi (TÜİK).
Hacıbey Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Hacıbey Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Hacıbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.699 kişidir. 2007 yılında 2.358 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %47,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Hacıbey Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Hacıbey Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.699 kişidir. 2007 yılında 2.358 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %27,9 azaldı.
Hacıbey Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Hacıbey Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.699 | 3,3 |
| 2021 | 1.644 | -4,3 |
| 2020 | 1.718 | -3,8 |
| 2019 | 1.786 | -3,1 |
| 2018 | 1.843 | -3,9 |
| 2017 | 1.917 | 1,3 |
| 2016 | 1.893 | -3,0 |
| 2015 | 1.951 | -0,1 |
| 2014 | 1.953 | -5,7 |
| 2013 | 2.070 | -2,7 |
| 2012 | 2.128 | -1,8 |
| 2011 | 2.168 | -6,1 |
| 2010 | 2.309 | -0,4 |
| 2009 | 2.319 | 0,2 |
| 2008 | 2.315 | -1,8 |
| 2007 | 2.358 | - |
Hacıbey Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Hacıbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Hacıbey Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.364, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %53,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %42,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 581 | 53,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 461 | 42,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 19 | 1,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 0,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 0,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 2 | 0,2 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,2 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,2 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.364, sandığa gidenlerin oranı %82,0. En çok oyu %47,9 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %47,9 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 516 | 47,9 |
| Ertunç Güngör | CHP | 516 | 47,9 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 25 | 2,3 |
| Mücahid İlgün | BTP | 7 | 0,7 |
| Ali Ulu | DP | 3 | 0,3 |
| Hilmi Aydoğdu | SAADET | 3 | 0,3 |
| Abdulkadir Öcüt | HÜDA PAR | 2 | 0,2 |
| Sabahattin Mete | Bağımsız | 2 | 0,2 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Korhan Özkıvanç | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,2 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.364, sandığa gidenlerin oranı %81,8. En çok oyu %48,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %47,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 518 | 48,0 |
| CHP | 509 | 47,2 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 2,4 |
| MEMLEKET | 6 | 0,6 |
| BTP | 5 | 0,5 |
| SAADET | 5 | 0,5 |
| EMEP | 4 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,2 |
Hacıbey Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Hacıbey Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.365, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %52,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 606 | 52,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 466 | 40,1 |
| Sinan Oğan | 81 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 10 | 0,9 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.365, sandığa gidenlerin oranı %84,8. En çok oyu %55,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 633 | 55,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 503 | 44,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.365, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %35,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,9 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 412 | 35,8 |
| CHP | 252 | 21,9 |
| İYİ PARTİ | 215 | 18,7 |
| MHP | 151 | 13,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 27 | 2,4 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 1,8 |
| MEMLEKET | 14 | 1,2 |
| BBP | 14 | 1,2 |
| AP | 6 | 0,5 |
| TİP | 5 | 0,4 |
| Diğer (9) | 18 | 1,6 |