Ahatlar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Ahatlar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 95 kişi (TÜİK).
Ahatlar Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ahatlar Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ahatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2013 yılında 81 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,3 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Ahatlar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ahatlar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 95 kişidir. 2013 yılında 81 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %17,3 arttı.
Ahatlar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ahatlar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 95 | 2,2 |
| 2021 | 93 | -10,6 |
| 2020 | 104 | -29,3 |
| 2019 | 147 | -7,5 |
| 2018 | 159 | 152,4 |
| 2017 | 63 | 0,0 |
| 2016 | 63 | -1,6 |
| 2015 | 64 | -8,6 |
| 2014 | 70 | -13,6 |
| 2013 | 81 | - |
Ahatlar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ahatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ahatlar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %100,6. En çok oyu %59,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 101 | 59,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 59 | 34,7 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 2,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 2,9 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %100,6. En çok oyu %54,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %26,5 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 91 | 54,8 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 44 | 26,5 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 18 | 10,8 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 9 | 5,4 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 3 | 1,8 |
| Seyfullah Avcı | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 172, sandığa gidenlerin oranı %100,6. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 69 | 42,1 |
| CHP | 50 | 30,5 |
| Bağımsız | 24 | 14,6 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 6,1 |
| İYİ PARTİ | 8 | 4,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,6 |
| EMEP | 1 | 0,6 |
| SAADET | 1 | 0,6 |
Ahatlar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ahatlar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %88,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 75 | 88,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 11,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %83,2. En çok oyu %89,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 75 | 89,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 10,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 101, sandığa gidenlerin oranı %84,2. En çok oyu %71,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 61 | 71,8 |
| MHP | 13 | 15,3 |
| CHP | 7 | 8,2 |
| İYİ PARTİ | 4 | 4,7 |