Muzrupağacın Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Muzrupağacın Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 190 kişi (TÜİK).
Muzrupağacın Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Muzrupağacın Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Muzrupağacın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 190 kişidir. 2013 yılında 171 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %58,5 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Muzrupağacın Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Muzrupağacın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 190 kişidir. 2013 yılında 171 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %11,1 arttı.
Muzrupağacın Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Muzrupağacın Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 190 | 0,0 |
| 2021 | 190 | 1,6 |
| 2020 | 187 | -2,6 |
| 2019 | 192 | -35,6 |
| 2018 | 298 | 68,4 |
| 2017 | 177 | 11,3 |
| 2016 | 159 | -2,5 |
| 2015 | 163 | -2,4 |
| 2014 | 167 | -2,3 |
| 2013 | 171 | - |
Muzrupağacın Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Muzrupağacın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Muzrupağacın Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 285, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %60,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 154 | 60,9 |
| Mansur Yavaş | CHP | 68 | 26,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 12 | 4,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 7 | 2,8 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 1,6 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 2 | 0,8 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 285, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %58,5 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %28,1 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 148 | 58,5 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 71 | 28,1 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 23 | 9,1 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 0,8 |
| Mert Yiğit Doğanay | DEVA PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| Metin Yılmaz | BTP | 1 | 0,4 |
| Şükrü Sırdaş | MİLLET | 1 | 0,4 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 1 | 0,4 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 285, sandığa gidenlerin oranı %90,5. En çok oyu %58,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %15,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 145 | 58,7 |
| CHP | 39 | 15,8 |
| YENİDEN REFAH | 29 | 11,7 |
| Bağımsız | 19 | 7,7 |
| SAADET | 6 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| VATAN PARTİSİ | 2 | 0,8 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,4 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,4 |
| BTP | 1 | 0,4 |
| Diğer (2) | 2 | 0,8 |
Muzrupağacın Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Muzrupağacın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %91,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %5,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 156 | 91,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 9 | 5,3 |
| Sinan Oğan | 5 | 2,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %93,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %6,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 154 | 93,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 10 | 6,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 188, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %62,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %24,3 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 105 | 62,1 |
| MHP | 41 | 24,3 |
| ANAP | 7 | 4,1 |
| CHP | 5 | 3,0 |
| İYİ PARTİ | 5 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,4 |
| MİLLET | 1 | 0,6 |
| BBP | 1 | 0,6 |