Pelitçik Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Pelitçik Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 156 kişi (TÜİK).
Pelitçik Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Pelitçik Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Pelitçik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 156 kişidir. 2013 yılında 119 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,5 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Pelitçik Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Pelitçik Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 156 kişidir. 2013 yılında 119 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %31,1 arttı.
Pelitçik Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Pelitçik Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 156 | -3,1 |
| 2021 | 161 | -10,6 |
| 2020 | 180 | -5,8 |
| 2019 | 191 | -33,2 |
| 2018 | 286 | 136,4 |
| 2017 | 121 | 4,3 |
| 2016 | 116 | 11,5 |
| 2015 | 104 | -7,1 |
| 2014 | 112 | -5,9 |
| 2013 | 119 | - |
Pelitçik Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Pelitçik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Pelitçik Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %52,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %31,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 108 | 52,4 |
| Mansur Yavaş | CHP | 65 | 31,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 21 | 10,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,5 |
| Yunus Murat Güztoklusu | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %53,5 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %22,0 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 107 | 53,5 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 44 | 22,0 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 20 | 10,0 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 19 | 9,5 |
| Metin Yılmaz | BTP | 5 | 2,5 |
| Turan Eğri | VATAN PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,9. En çok oyu %35,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,3 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 70 | 35,4 |
| YENİDEN REFAH | 60 | 30,3 |
| CHP | 30 | 15,2 |
| Bağımsız | 22 | 11,1 |
| SAADET | 6 | 3,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 1,0 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| BTP | 1 | 0,5 |
Pelitçik Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Pelitçik Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %87,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 121 | 87,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 15 | 10,8 |
| Sinan Oğan | 2 | 1,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %97,9. En çok oyu %88,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %11,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 125 | 88,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 16 | 11,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 144, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %41,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,6 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 58 | 41,7 |
| MHP | 44 | 31,6 |
| İYİ PARTİ | 12 | 8,6 |
| CHP | 8 | 5,8 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,6 |
| BBP | 4 | 2,9 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |
| ANAP | 1 | 0,7 |
| HKP | 1 | 0,7 |
| AP | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |