Mahmatlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Mahmatlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 279 kişi (TÜİK).
Mahmatlı Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Mahmatlı Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Mahmatlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 279 kişidir. 2007 yılında 778 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %31,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Mahmatlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Mahmatlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 279 kişidir. 2007 yılında 778 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,1 azaldı.
Mahmatlı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Mahmatlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 279 | 0,7 |
| 2021 | 277 | -2,8 |
| 2020 | 285 | -4,7 |
| 2019 | 299 | -15,8 |
| 2018 | 355 | 31,0 |
| 2017 | 271 | 1,1 |
| 2016 | 268 | -12,7 |
| 2015 | 307 | -17,0 |
| 2014 | 370 | -36,0 |
| 2013 | 578 | 84,1 |
| 2012 | 314 | -13,7 |
| 2011 | 364 | -20,2 |
| 2010 | 456 | -33,2 |
| 2009 | 683 | -34,8 |
| 2008 | 1.048 | 34,7 |
| 2007 | 778 | - |
Mahmatlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Mahmatlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Mahmatlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %57,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 241 | 57,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 149 | 35,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 14 | 3,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 8 | 1,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,2 |
| Murat Yardımcı | OCAK | 1 | 0,2 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %31,3 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Fehmi Kandemir (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 130 | 31,3 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 100 | 24,1 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 89 | 21,4 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 81 | 19,5 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 7 | 1,7 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 3 | 0,7 |
| Şevval Kazancı | BTP | 2 | 0,5 |
| Selim Akgül | SAADET | 2 | 0,5 |
| - | Bağımsız | 1 | 0,2 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 435, sandığa gidenlerin oranı %98,2. En çok oyu %34,7 ile MHP aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 142 | 34,7 |
| CHP | 86 | 21,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 78 | 19,1 |
| İYİ PARTİ | 71 | 17,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 2,7 |
| YENİDEN REFAH | 10 | 2,4 |
| BTP | 2 | 0,5 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
| MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| ANAP | 1 | 0,2 |
| Diğer (5) | 5 | 1,2 |
Mahmatlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Mahmatlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 180 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 23,9 |
| Sinan Oğan | 14 | 5,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 273, sandığa gidenlerin oranı %91,2. En çok oyu %75,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 186 | 75,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 24,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 272, sandığa gidenlerin oranı %95,2. En çok oyu %39,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,9 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 39,8 |
| MHP | 71 | 27,9 |
| İYİ PARTİ | 29 | 11,4 |
| CHP | 25 | 9,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 3,1 |
| MEMLEKET | 4 | 1,6 |
| BBP | 4 | 1,6 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 1,6 |
| MİLLET | 1 | 0,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (1) | 1 | 0,4 |