Yağlıpınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Yağlıpınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 344 kişi (TÜİK).
Yağlıpınar Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yağlıpınar Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yağlıpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 344 kişidir. 2007 yılında 290 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %34,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yağlıpınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yağlıpınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 344 kişidir. 2007 yılında 290 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %18,6 arttı.
Yağlıpınar Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yağlıpınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 344 | -1,4 |
| 2021 | 349 | 8,0 |
| 2020 | 323 | -8,0 |
| 2019 | 351 | 4,2 |
| 2018 | 337 | 6,0 |
| 2017 | 318 | 1,9 |
| 2016 | 312 | -13,6 |
| 2015 | 361 | 0,0 |
| 2014 | 361 | -1,4 |
| 2013 | 366 | 24,9 |
| 2012 | 293 | -8,2 |
| 2011 | 319 | -0,3 |
| 2010 | 320 | -3,0 |
| 2009 | 330 | 1,9 |
| 2008 | 324 | 11,7 |
| 2007 | 290 | - |
Yağlıpınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yağlıpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yağlıpınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 352, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %55,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 162 | 55,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 102 | 34,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 3,7 |
| Cafer Güneş | SAADET | 4 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,0 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 1,4 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 352, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %34,9 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %29,9 ile Ramazan Şimşek (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 105 | 34,9 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 90 | 29,9 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 79 | 26,2 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 5 | 1,7 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,7 |
| Selim Akgül | SAADET | 5 | 1,7 |
| Recai Canoruç | ANAP | 3 | 1,0 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 2 | 0,7 |
| Aslıtürk Çallı | TKP | 2 | 0,7 |
| - | Bağımsız | 2 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 1,0 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 352, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %41,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %30,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 123 | 41,8 |
| CHP | 89 | 30,3 |
| BÜYÜK BİRLİK | 48 | 16,3 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 3,1 |
| İYİ PARTİ | 8 | 2,7 |
| SAADET | 7 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 1,7 |
| TKP | 2 | 0,7 |
| MİLLET | 2 | 0,7 |
| TİP | 1 | 0,3 |
Yağlıpınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yağlıpınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 313, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %49,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 137 | 49,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 123 | 44,4 |
| Sinan Oğan | 16 | 5,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 313, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %51,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %48,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 138 | 51,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 132 | 48,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 313, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %37,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %29,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 103 | 37,5 |
| CHP | 80 | 29,1 |
| MHP | 36 | 13,1 |
| İYİ PARTİ | 33 | 12,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 2,5 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,2 |
| MEMLEKET | 2 | 0,7 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,7 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| BBP | 1 | 0,4 |