Arka Topraklık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çankaya, Ankara)
Ankara ili Çankaya ilçesine bağlı Arka Topraklık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.317 kişi (TÜİK).
Arka Topraklık Mahallesi, Ankara ilinin Çankaya ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Arka Topraklık Mahallesi'nin haritası, Çankaya ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Arka Topraklık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.317 kişidir. 2007 yılında 3.165 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,8 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,2 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Arka Topraklık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Arka Topraklık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.317 kişidir. 2007 yılında 3.165 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %26,8 azaldı.
Arka Topraklık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Arka Topraklık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.317 | -3,6 |
| 2021 | 2.403 | 0,6 |
| 2020 | 2.389 | -6,3 |
| 2019 | 2.550 | -0,0 |
| 2018 | 2.551 | -1,6 |
| 2017 | 2.592 | 1,5 |
| 2016 | 2.554 | 1,1 |
| 2015 | 2.527 | -4,0 |
| 2014 | 2.631 | -2,7 |
| 2013 | 2.705 | -3,0 |
| 2012 | 2.788 | -0,6 |
| 2011 | 2.806 | -1,2 |
| 2010 | 2.839 | -3,7 |
| 2009 | 2.949 | -1,0 |
| 2008 | 2.980 | -5,8 |
| 2007 | 3.165 | - |
Arka Topraklık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Arka Topraklık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Arka Topraklık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.886, sandığa gidenlerin oranı %75,5. En çok oyu %63,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 865 | 63,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 375 | 27,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 29 | 2,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 28 | 2,0 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 21 | 1,5 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 18 | 1,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 12 | 0,9 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 8 | 0,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,3 |
| Diğer (4) | 5 | 0,4 |
Çankaya Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.886, sandığa gidenlerin oranı %75,3. En çok oyu %54,2 ile Hüseyin Can Güner (CHP) aldı, ikinci sırada %28,3 ile Duhan Kalkan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Hüseyin Can Güner | CHP | 741 | 54,2 |
| Duhan Kalkan | AK PARTİ | 387 | 28,3 |
| Esmaül Hüsna Aslan | ZAFER PARTİSİ | 67 | 4,9 |
| Mustafa Erikli | YENİDEN REFAH | 32 | 2,3 |
| İrfan Değirmenci | TİP | 28 | 2,0 |
| Osman Topal | İYİ PARTİ | 27 | 2,0 |
| Türkan Demir | DEM Parti | 20 | 1,5 |
| Veli Özçelik | MEMLEKET | 14 | 1,0 |
| Erol Koçoğlu | BÜYÜK BİRLİK | 11 | 0,8 |
| Çisel Demirkan Sakallı | TKP | 9 | 0,7 |
| Diğer (13) | 30 | 2,2 |
Çankaya Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.886, sandığa gidenlerin oranı %75,5. En çok oyu %53,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %28,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 729 | 53,2 |
| AK PARTİ | 394 | 28,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 68 | 5,0 |
| YENİDEN REFAH | 40 | 2,9 |
| İYİ PARTİ | 30 | 2,2 |
| MEMLEKET | 21 | 1,5 |
| DEM Parti | 21 | 1,5 |
| TİP | 21 | 1,5 |
| TKP | 15 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 10 | 0,7 |
| Diğer (10) | 21 | 1,5 |
Arka Topraklık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Arka Topraklık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.876, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %55,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %36,6 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 897 | 55,6 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 590 | 36,6 |
| Sinan Oğan | 115 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 11 | 0,7 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.876, sandığa gidenlerin oranı %83,8. En çok oyu %59,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %40,5 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 927 | 59,5 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 631 | 40,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.876, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %31,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 512 | 31,9 |
| AK PARTİ | 432 | 26,9 |
| İYİ PARTİ | 295 | 18,4 |
| MHP | 129 | 8,0 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 62 | 3,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 60 | 3,7 |
| MEMLEKET | 28 | 1,7 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 1,2 |
| BBP | 17 | 1,1 |
| GENÇPARTİ | 9 | 0,6 |
| Diğer (10) | 25 | 1,5 |