Beytepe Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Beytepe Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 344 kişi (TÜİK).
Beytepe Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beytepe Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beytepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 344 kişidir. 2007 yılında 970 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,5 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,2 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Beytepe Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beytepe Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 344 kişidir. 2007 yılında 970 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %64,5 azaldı.
Beytepe Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Beytepe Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 344 | -6,0 |
| 2021 | 366 | -10,9 |
| 2020 | 411 | -5,5 |
| 2019 | 435 | -11,8 |
| 2018 | 493 | -12,0 |
| 2017 | 560 | -8,6 |
| 2016 | 613 | -3,5 |
| 2015 | 635 | -11,7 |
| 2014 | 719 | -13,3 |
| 2013 | 829 | -3,6 |
| 2012 | 860 | -1,1 |
| 2011 | 870 | -2,5 |
| 2010 | 892 | -6,3 |
| 2009 | 952 | 0,0 |
| 2008 | 952 | -1,9 |
| 2007 | 970 | - |
Beytepe Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beytepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beytepe Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 254, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %63,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %30,4 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 123 | 63,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 59 | 30,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 2,6 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 1 | 0,5 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
| Suat Karaman | Bağımsız | 1 | 0,5 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 254, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %48,2 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %25,9 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 93 | 48,2 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 50 | 25,9 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 41 | 21,2 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 4 | 2,1 |
| Kutlu Çınar | SAADET | 2 | 1,0 |
| Ali Evren Eryıldız | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Feyyaz Berkan Aşutli | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| Hasan Kuloğlu | BTP | 1 | 0,5 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 254, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %49,2 ile CHP aldı, ikinci sırada %27,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 96 | 49,2 |
| AK PARTİ | 53 | 27,2 |
| İYİ PARTİ | 34 | 17,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 2,0 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,0 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| SAADET | 1 | 0,5 |
Beytepe Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beytepe Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %49,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 49,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 98 | 45,4 |
| Sinan Oğan | 12 | 5,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %51,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %48,9 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 111 | 51,1 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 106 | 48,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 264, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %33,0 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %30,7 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 70 | 33,0 |
| AK PARTİ | 65 | 30,7 |
| CHP | 30 | 14,2 |
| MHP | 23 | 10,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 10 | 4,7 |
| AP | 3 | 1,4 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
| MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |