Binkoz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Binkoz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 55 kişi (TÜİK).
Binkoz Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Binkoz Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Binkoz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 55 kişidir. 2013 yılında 44 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,4 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 15,652 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 55 |
Binkoz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Binkoz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 55 kişidir. 2013 yılında 44 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %25,0 arttı.
Binkoz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Binkoz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 55 | 7,8 |
| 2021 | 51 | 0,0 |
| 2020 | 51 | -3,8 |
| 2019 | 53 | -53,5 |
| 2018 | 114 | 192,3 |
| 2017 | 39 | 8,3 |
| 2016 | 36 | -21,7 |
| 2015 | 46 | 7,0 |
| 2014 | 43 | -2,3 |
| 2013 | 44 | - |
Binkoz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Binkoz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Binkoz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %89,8. En çok oyu %57,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 28 | 57,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 15 | 30,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 5 | 10,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,0 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %54,4 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Coşkun Ünal (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 25 | 54,4 |
| Coşkun Ünal | CHP | 12 | 26,1 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 4 | 8,7 |
| - | Bağımsız | 3 | 6,5 |
| Veysel Üzmez | SAADET | 2 | 4,3 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 59, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %52,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 25 | 52,1 |
| CHP | 13 | 27,1 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 12,5 |
| İYİ PARTİ | 1 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 2,1 |
| SAADET | 1 | 2,1 |
Binkoz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Binkoz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %104,3. En çok oyu %81,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %16,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 81,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 8 | 16,7 |
| Sinan Oğan | 1 | 2,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %102,2. En çok oyu %84,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 84,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 7 | 15,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 46, sandığa gidenlerin oranı %104,3. En çok oyu %68,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %10,6 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 32 | 68,1 |
| CHP | 5 | 10,6 |
| İYİ PARTİ | 4 | 8,5 |
| MHP | 3 | 6,4 |
| MEMLEKET | 1 | 2,1 |
| BBP | 1 | 2,1 |
| AB | 1 | 2,1 |