Bostancık Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Bostancık Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 3.759 kişi (TÜİK).
Bostancık Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Bostancık Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Bostancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.759 kişidir. 2007 yılında 3.575 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,6 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Bostancık Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Bostancık Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 3.759 kişidir. 2007 yılında 3.575 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %5,1 arttı.
Bostancık Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Bostancık Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 3.759 | 0,3 |
| 2021 | 3.746 | 1,7 |
| 2020 | 3.685 | 0,2 |
| 2019 | 3.676 | 2,2 |
| 2018 | 3.597 | 2,4 |
| 2017 | 3.514 | 3,0 |
| 2016 | 3.410 | 5,3 |
| 2015 | 3.237 | 10,3 |
| 2014 | 2.935 | 8,7 |
| 2013 | 2.701 | 1,9 |
| 2012 | 2.651 | -8,6 |
| 2011 | 2.902 | -8,0 |
| 2010 | 3.154 | -4,6 |
| 2009 | 3.306 | -2,8 |
| 2008 | 3.401 | -4,9 |
| 2007 | 3.575 | - |
Bostancık Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Bostancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Bostancık Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.779, sandığa gidenlerin oranı %72,8. En çok oyu %50,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 979 | 50,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 768 | 39,7 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 71 | 3,7 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 40 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 26 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 19 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 9 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 6 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 5 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,1 |
| Diğer (6) | 9 | 0,5 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 2.779, sandığa gidenlerin oranı %72,7. En çok oyu %44,6 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,3 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 851 | 44,6 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 806 | 42,3 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 88 | 4,6 |
| Elif Kaya | DEM Parti | 49 | 2,6 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 48 | 2,5 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 39 | 2,0 |
| Murat Sipahi | SAADET | 11 | 0,6 |
| İlke Işık Ünüvar | EMEP | 3 | 0,2 |
| Şöhret Nil Şengönül | YTP | 2 | 0,1 |
| Hasan Dinçer | ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (8) | 8 | 0,4 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 2.779, sandığa gidenlerin oranı %72,8. En çok oyu %43,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 834 | 43,4 |
| CHP | 783 | 40,7 |
| YENİDEN REFAH | 104 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 69 | 3,6 |
| İYİ PARTİ | 45 | 2,3 |
| DEM Parti | 33 | 1,7 |
| SAADET | 15 | 0,8 |
| DSP | 12 | 0,6 |
| BTP | 6 | 0,3 |
| ANAP | 5 | 0,3 |
| Diğer (7) | 16 | 0,8 |
Bostancık Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Bostancık Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.789, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %57,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %37,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.402 | 57,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 911 | 37,4 |
| Sinan Oğan | 118 | 4,8 |
| Muharrem İnce | 6 | 0,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.790, sandığa gidenlerin oranı %85,0. En çok oyu %59,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 1.397 | 59,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 945 | 40,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 2.789, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %41,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 1.011 | 41,9 |
| CHP | 603 | 25,0 |
| MHP | 243 | 10,1 |
| İYİ PARTİ | 152 | 6,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 136 | 5,6 |
| ZAFER PARTİSİ | 84 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 73 | 3,0 |
| BBP | 27 | 1,1 |
| MEMLEKET | 20 | 0,8 |
| AP | 7 | 0,3 |
| Diğer (11) | 24 | 1,0 |