Kızılca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mamak, Ankara)
Ankara ili Mamak ilçesine bağlı Kızılca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 703 kişi (TÜİK).
Kızılca Mahallesi, Ankara ilinin Mamak ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kızılca Mahallesi'nin haritası, Mamak ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kızılca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 703 kişidir. 2007 yılında 1.258 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,9 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kızılca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kızılca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 703 kişidir. 2007 yılında 1.258 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %44,1 azaldı.
Kızılca Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kızılca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 703 | -8,5 |
| 2021 | 768 | -6,1 |
| 2020 | 818 | -9,1 |
| 2019 | 900 | -1,9 |
| 2018 | 917 | 2,2 |
| 2017 | 897 | -4,4 |
| 2016 | 938 | -9,3 |
| 2015 | 1.034 | -3,3 |
| 2014 | 1.069 | -6,7 |
| 2013 | 1.146 | 0,3 |
| 2012 | 1.143 | -6,8 |
| 2011 | 1.227 | -6,9 |
| 2010 | 1.318 | -6,0 |
| 2009 | 1.402 | -1,0 |
| 2008 | 1.416 | 12,6 |
| 2007 | 1.258 | - |
Kızılca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kızılca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kızılca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 639, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %47,3 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,2 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 264 | 47,3 |
| Mansur Yavaş | CHP | 252 | 45,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 20 | 3,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 8 | 1,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,4 |
| Serkan Ünver | YTP | 2 | 0,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 2 | 0,4 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,2 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Mamak Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 639, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %49,9 ile Asım Balcı (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,4 ile Veli Gündüz Şahin (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Asım Balcı | AK PARTİ | 278 | 49,9 |
| Veli Gündüz Şahin | CHP | 225 | 40,4 |
| Hüseyin Ekinci | YENİDEN REFAH | 22 | 4,0 |
| Kevser Ofluoğlu | İYİ PARTİ | 13 | 2,3 |
| Kezban Yavuz | ZAFER PARTİSİ | 8 | 1,4 |
| Muhammed Hanifi Özhan | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,7 |
| Murat Sipahi | SAADET | 4 | 0,7 |
| Asuman Alkoyak | TKP | 1 | 0,2 |
| Şöhret Nil Şengönül | YTP | 1 | 0,2 |
| İlke Işık Ünüvar | EMEP | 1 | 0,2 |
Mamak Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 639, sandığa gidenlerin oranı %90,8. En çok oyu %50,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 279 | 50,0 |
| CHP | 223 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 21 | 3,8 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 2,1 |
| İYİ PARTİ | 10 | 1,8 |
| DEVA PARTİSİ | 5 | 0,9 |
| SAADET | 5 | 0,9 |
| BTP | 1 | 0,2 |
| EMEP | 1 | 0,2 |
| Bağımsız | 1 | 0,2 |
Kızılca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kızılca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 615, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %65,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 362 | 65,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 169 | 30,5 |
| Sinan Oğan | 21 | 3,8 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 616, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %67,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 367 | 67,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 174 | 32,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 615, sandığa gidenlerin oranı %92,5. En çok oyu %46,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 257 | 46,6 |
| CHP | 77 | 14,0 |
| İYİ PARTİ | 77 | 14,0 |
| MHP | 61 | 11,1 |
| YENİDEN REFAH | 19 | 3,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 13 | 2,4 |
| BBP | 9 | 1,6 |
| MEMLEKET | 8 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 1,1 |
| ANAP | 4 | 0,7 |
| Diğer (9) | 13 | 2,3 |