Çamalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)

Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Çamalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 343 kişi (TÜİK).

Çamalan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamalan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 343 kişidir. 2013 yılında 338 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 29,464 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Nallıhan

Nüfus (2022)

343

Çamalan Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Çamalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 343 kişidir. 2013 yılında 338 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %1,5 arttı.

Çamalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre Çamalan Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 343 6,5
2021 322 1,9
2020 316 -2,2
2019 323 -5,0
2018 340 4,9
2017 324 0,6
2016 322 -3,9
2015 335 2,4
2014 327 -3,3
2013 338 -

Çamalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 314, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %61,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 154 61,1
Mansur Yavaş CHP 81 32,1
Cengiz Topel Yıldırım İYİ PARTİ 8 3,2
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 5 2,0
Gültan Kışanak DEM Parti 1 0,4
Fazlı Taşkan HAK-PAR 1 0,4
Abdullah Demiryürek AB PARTİ 1 0,4
Cafer Güneş SAADET 1 0,4

Nallıhan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 314, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %63,2 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Ertunç Güngör (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
İsmail Öntaş AK PARTİ 165 63,2
Ertunç Güngör CHP 84 32,2
Kemal Varol YENİDEN REFAH 6 2,3
Sevim Öner HKP 2 0,8
Hilmi Aydoğdu SAADET 2 0,8
Mert Kaya MEMLEKET 1 0,4
Şefik Arda Çiftçi DEVA PARTİSİ 1 0,4

Nallıhan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 314, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %65,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %30,0 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 165 65,2
CHP 76 30,0
YENİDEN REFAH 6 2,4
SAADET 3 1,2
SOL PARTİ 1 0,4
MEMLEKET 1 0,4
DEVA PARTİSİ 1 0,4

Çamalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %82,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 219 82,6
Kemal Kılıçdaroğlu 36 13,6
Sinan Oğan 7 2,6
Muharrem İnce 3 1,1

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 313, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %84,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %15,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 230 84,9
Kemal Kılıçdaroğlu 41 15,1

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 312, sandığa gidenlerin oranı %89,7. En çok oyu %63,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 163 63,2
İYİ PARTİ 33 12,8
MHP 30 11,6
CHP 16 6,2
AP 3 1,2
YENİDEN REFAH 2 0,8
ANAP 2 0,8
ZAFER PARTİSİ 2 0,8
HAK-PAR 1 0,4
GENÇPARTİ 1 0,4
Diğer (3) 3 1,2

Haritalar

Çamalan Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Nallıhan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik