Ericek Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Ericek Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 96 kişi (TÜİK).
Ericek Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Ericek Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Ericek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2013 yılında 139 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,9 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %53,1 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Ericek Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Ericek Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 96 kişidir. 2013 yılında 139 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,9 azaldı.
Ericek Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Ericek Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 96 | 1,1 |
| 2021 | 95 | 2,2 |
| 2020 | 93 | -10,6 |
| 2019 | 104 | -2,8 |
| 2018 | 107 | 10,3 |
| 2017 | 97 | -14,9 |
| 2016 | 114 | 1,8 |
| 2015 | 112 | -11,8 |
| 2014 | 127 | -8,6 |
| 2013 | 139 | - |
Ericek Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Ericek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Ericek Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %99,1. En çok oyu %58,4 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 59 | 58,4 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 40 | 39,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 1,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %99,1. En çok oyu %53,1 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %42,7 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 51 | 53,1 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 41 | 42,7 |
| Kemal Varol | YENİDEN REFAH | 2 | 2,1 |
| Mert Kaya | MEMLEKET | 1 | 1,0 |
| Abdulkadir Öcüt | HÜDA PAR | 1 | 1,0 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 106, sandığa gidenlerin oranı %99,1. En çok oyu %52,7 ile CHP aldı, ikinci sırada %45,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 49 | 52,7 |
| AK PARTİ | 42 | 45,2 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 2,1 |
Ericek Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Ericek Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %64,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 50 | 64,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 23 | 29,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 3,9 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,3 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %90,7. En çok oyu %72,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 55 | 72,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 21 | 27,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 86, sandığa gidenlerin oranı %97,7. En çok oyu %28,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %27,3 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 22 | 28,6 |
| AK PARTİ | 21 | 27,3 |
| İYİ PARTİ | 18 | 23,4 |
| CHP | 9 | 11,7 |
| TİP | 2 | 2,6 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,3 |
| AB | 1 | 1,3 |
| HKP | 1 | 1,3 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,3 |