Belenalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Nallıhan, Ankara)
Ankara ili Nallıhan ilçesine bağlı Belenalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 78 kişi (TÜİK).
Belenalan Mahallesi, Ankara ilinin Nallıhan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Belenalan Mahallesi'nin haritası, Nallıhan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Belenalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 68 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,7 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %63,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Belenalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Belenalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 78 kişidir. 2013 yılında 68 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %14,7 arttı.
Belenalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Belenalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 78 | 0,0 |
| 2021 | 78 | 2,6 |
| 2020 | 76 | -5,0 |
| 2019 | 80 | 1,3 |
| 2018 | 79 | 0,0 |
| 2017 | 79 | 8,2 |
| 2016 | 73 | 1,4 |
| 2015 | 72 | -1,4 |
| 2014 | 73 | 7,4 |
| 2013 | 68 | - |
Belenalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Belenalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Belenalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %62,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %32,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 37 | 62,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 19 | 32,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 1,7 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,7 |
Nallıhan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %63,2 ile Ertunç Güngör (CHP) aldı, ikinci sırada %35,1 ile İsmail Öntaş (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ertunç Güngör | CHP | 36 | 63,2 |
| İsmail Öntaş | AK PARTİ | 20 | 35,1 |
| Ali Ozan Şimşek | VATAN PARTİSİ | 1 | 1,8 |
Nallıhan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %82,3. En çok oyu %63,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %34,5 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 37 | 63,8 |
| AK PARTİ | 20 | 34,5 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,7 |
Belenalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Belenalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %48,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu aldı, ikinci sırada %43,8 ile Recep Tayyip Erdoğan yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Kemal Kılıçdaroğlu | 31 | 48,4 |
| Recep Tayyip Erdoğan | 28 | 43,8 |
| Sinan Oğan | 3 | 4,7 |
| Muharrem İnce | 2 | 3,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %57,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %42,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 39 | 57,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 42,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 78, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %32,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %32,8 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 22 | 32,8 |
| İYİ PARTİ | 22 | 32,8 |
| CHP | 11 | 16,4 |
| MHP | 7 | 10,4 |
| AP | 1 | 1,5 |