Çamlıca Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Çamlıca Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.094 kişi (TÜİK).
Çamlıca Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çamlıca Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çamlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.094 kişidir. 2007 yılında 1.262 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,6 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çamlıca Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çamlıca Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.094 kişidir. 2007 yılında 1.262 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %13,3 azaldı.
Çamlıca Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çamlıca Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.094 | 1,7 |
| 2021 | 1.076 | -2,5 |
| 2020 | 1.104 | -1,3 |
| 2019 | 1.119 | -0,2 |
| 2018 | 1.121 | -6,1 |
| 2017 | 1.194 | 6,0 |
| 2016 | 1.126 | -2,8 |
| 2015 | 1.159 | 2,1 |
| 2014 | 1.135 | 1,7 |
| 2013 | 1.116 | -1,4 |
| 2012 | 1.132 | -8,3 |
| 2011 | 1.235 | -8,8 |
| 2010 | 1.354 | 1,3 |
| 2009 | 1.337 | 9,7 |
| 2008 | 1.219 | -3,4 |
| 2007 | 1.262 | - |
Çamlıca Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çamlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çamlıca Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 800, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %55,8 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 343 | 55,8 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 203 | 33,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 39 | 6,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 1,0 |
| Cafer Güneş | SAADET | 6 | 1,0 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 4 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| Ali Ufuk Arikan | TKP | 2 | 0,3 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 2 | 0,3 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,2 |
| Diğer (6) | 6 | 1,0 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 800, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %42,6 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %38,4 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 263 | 42,6 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 237 | 38,4 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 80 | 13,0 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 11 | 1,8 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 7 | 1,1 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 6 | 1,0 |
| Çağlayan Onaran | Bağımsız | 3 | 0,5 |
| Ogün Eratalay | TKP | 2 | 0,3 |
| Tolunay Tezcan | YTP | 2 | 0,3 |
| Şaban Tekin | MİLLİ YOL | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 4 | 0,6 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 800, sandığa gidenlerin oranı %82,9. En çok oyu %40,4 ile MHP aldı, ikinci sırada %40,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 247 | 40,4 |
| CHP | 246 | 40,2 |
| YENİDEN REFAH | 75 | 12,2 |
| İYİ PARTİ | 15 | 2,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| SAADET | 5 | 0,8 |
| BTP | 3 | 0,5 |
| HÜDA PAR | 3 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 0,5 |
| TKP | 2 | 0,3 |
| Diğer (7) | 8 | 1,3 |
Çamlıca Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çamlıca Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 808, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %65,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 462 | 65,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 193 | 27,5 |
| Sinan Oğan | 44 | 6,3 |
| Muharrem İnce | 3 | 0,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 809, sandığa gidenlerin oranı %84,5. En çok oyu %67,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 461 | 67,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 219 | 32,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 808, sandığa gidenlerin oranı %88,6. En çok oyu %46,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %17,1 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 320 | 46,0 |
| CHP | 119 | 17,1 |
| MHP | 96 | 13,8 |
| YENİDEN REFAH | 39 | 5,6 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 29 | 4,2 |
| İYİ PARTİ | 29 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 18 | 2,6 |
| MEMLEKET | 11 | 1,6 |
| BBP | 9 | 1,3 |
| GENÇPARTİ | 4 | 0,6 |
| Diğer (7) | 12 | 1,7 |