Karapınar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Polatlı, Ankara)
Ankara ili Polatlı ilçesine bağlı Karapınar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 400 kişi (TÜİK).
Karapınar Mahallesi, Ankara ilinin Polatlı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karapınar Mahallesi'nin haritası, Polatlı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 400 kişidir. 2013 yılında 440 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,1 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %41,0 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karapınar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karapınar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 400 kişidir. 2013 yılında 440 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %9,1 azaldı.
Karapınar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Karapınar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 400 | 2,3 |
| 2021 | 391 | -2,2 |
| 2020 | 400 | -3,8 |
| 2019 | 416 | 2,2 |
| 2018 | 407 | -6,7 |
| 2017 | 436 | 0,5 |
| 2016 | 434 | 4,6 |
| 2015 | 415 | -6,1 |
| 2014 | 442 | 0,5 |
| 2013 | 440 | - |
Karapınar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karapınar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 294, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %51,9 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %34,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 123 | 51,9 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 82 | 34,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 21 | 8,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 3 | 1,3 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 3 | 1,3 |
| Cafer Güneş | SAADET | 3 | 1,3 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,4 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 294, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %41,0 ile Levent Çağlancı (MHP) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Mürsel Yıldızkaya (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Levent Çağlancı | MHP | 95 | 41,0 |
| Mürsel Yıldızkaya | CHP | 86 | 37,1 |
| Yusuf Hamdemir | YENİDEN REFAH | 34 | 14,7 |
| Hüseyin Özlük | İYİ PARTİ | 6 | 2,6 |
| Nasuh Reşat Ayar | SAADET | 6 | 2,6 |
| Sadık Serhat Uğurlu | DEVA PARTİSİ | 4 | 1,7 |
| Abdulvahap Koyuncu | HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
Polatlı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 294, sandığa gidenlerin oranı %85,7. En çok oyu %39,1 ile MHP aldı, ikinci sırada %37,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 90 | 39,1 |
| CHP | 86 | 37,4 |
| YENİDEN REFAH | 36 | 15,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 2,6 |
| SAADET | 6 | 2,6 |
| DEVA PARTİSİ | 3 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,4 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,4 |
| MİLLİ YOL | 1 | 0,4 |
Karapınar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karapınar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 293, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %76,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 188 | 76,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 49 | 19,8 |
| Sinan Oğan | 8 | 3,2 |
| Muharrem İnce | 2 | 0,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 293, sandığa gidenlerin oranı %84,3. En çok oyu %78,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 192 | 78,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 21,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 293, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %56,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %8,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 140 | 56,2 |
| MHP | 22 | 8,8 |
| CHP | 21 | 8,4 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 7,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 16 | 6,4 |
| İYİ PARTİ | 12 | 4,8 |
| BBP | 6 | 2,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,2 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| ANAP | 2 | 0,8 |
| Diğer (2) | 3 | 1,2 |