Çimşit Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Çimşit Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 301 kişi (TÜİK).
Çimşit Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çimşit Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çimşit Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 301 kişidir. 2013 yılında 318 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %45,6 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
Çimşit Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çimşit Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 301 kişidir. 2013 yılında 318 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %5,3 azaldı.
Çimşit Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Çimşit Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 301 | 5,6 |
| 2021 | 285 | -5,3 |
| 2020 | 301 | -2,0 |
| 2019 | 307 | -8,9 |
| 2018 | 337 | 24,4 |
| 2017 | 271 | 10,6 |
| 2016 | 245 | -0,4 |
| 2015 | 246 | -1,2 |
| 2014 | 249 | -21,7 |
| 2013 | 318 | - |
Çimşit Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çimşit Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çimşit Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 464, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %55,7 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %37,1 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 231 | 55,7 |
| Mansur Yavaş | CHP | 154 | 37,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 3,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 7 | 1,7 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,7 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,5 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,2 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 464, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %45,6 ile Ramazan Şimşek (MHP) aldı, ikinci sırada %26,3 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ramazan Şimşek | MHP | 189 | 45,6 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 109 | 26,3 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 85 | 20,5 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 22 | 5,3 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 7 | 1,7 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,2 |
| Selim Akgül | SAADET | 1 | 0,2 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 464, sandığa gidenlerin oranı %92,9. En çok oyu %57,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %14,4 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 239 | 57,3 |
| CHP | 60 | 14,4 |
| İYİ PARTİ | 57 | 13,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 38 | 9,1 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 1,9 |
| MİLLET | 4 | 1,0 |
| SOL PARTİ | 2 | 0,5 |
| ANAP | 2 | 0,5 |
| TİP | 2 | 0,5 |
| SAADET | 2 | 0,5 |
| Diğer (3) | 3 | 0,7 |
Çimşit Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çimşit Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %75,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 190 | 75,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 20,3 |
| Sinan Oğan | 10 | 4,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %89,2. En çok oyu %78,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 193 | 78,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 53 | 21,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 277, sandığa gidenlerin oranı %92,4. En çok oyu %42,1 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 106 | 42,1 |
| MHP | 55 | 21,8 |
| İYİ PARTİ | 47 | 18,6 |
| CHP | 13 | 5,2 |
| YENİDEN REFAH | 8 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 2,4 |
| BBP | 3 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 2 | 0,8 |
| AB | 2 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,4 |
| Diğer (3) | 3 | 1,2 |