Çoğlu Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)
Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Çoğlu Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 2.317 kişi (TÜİK).
Çoğlu Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Çoğlu Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Çoğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.317 kişidir. 2007 yılında 4.967 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %53,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,3 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Çoğlu Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Çoğlu Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 2.317 kişidir. 2007 yılında 4.967 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %53,4 azaldı.
Çoğlu Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Çoğlu Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 2.317 | -6,6 |
| 2021 | 2.480 | 3,8 |
| 2020 | 2.390 | 31,4 |
| 2019 | 1.819 | -6,9 |
| 2018 | 1.953 | -8,6 |
| 2017 | 2.136 | 24,2 |
| 2016 | 1.720 | -9,9 |
| 2015 | 1.909 | -9,6 |
| 2014 | 2.111 | 7,4 |
| 2013 | 1.966 | 41,9 |
| 2012 | 1.385 | -57,3 |
| 2011 | 3.242 | 3,4 |
| 2010 | 3.135 | 14,3 |
| 2009 | 2.743 | 113,0 |
| 2008 | 1.288 | -74,1 |
| 2007 | 4.967 | - |
Çoğlu Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Çoğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Çoğlu Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.738, sandığa gidenlerin oranı %84,0. En çok oyu %48,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 674 | 48,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 544 | 38,8 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 64 | 4,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 63 | 4,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 20 | 1,4 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 15 | 1,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 10 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 3 | 0,2 |
| Salih Koç | MİLLET | 2 | 0,1 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 2 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,3 |
Sincan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 1.738, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %43,3 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %30,2 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Murat Ercan | AK PARTİ | 604 | 43,3 |
| Veysel Alkan | CHP | 422 | 30,2 |
| Fatih Koca | İYİ PARTİ | 153 | 11,0 |
| Melih Güner | YENİDEN REFAH | 76 | 5,4 |
| Nevroz Bulak | DEM Parti | 71 | 5,1 |
| Caner Gökçe | ZAFER PARTİSİ | 28 | 2,0 |
| Metin Gül | EMEP | 8 | 0,6 |
| Muzaffer Ademi | BTP | 6 | 0,4 |
| Ali Osman Gürkan | BÜYÜK BİRLİK | 5 | 0,4 |
| Ziya Kirzuk | MEMLEKET | 5 | 0,4 |
| Diğer (10) | 18 | 1,3 |
Sincan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 1.738, sandığa gidenlerin oranı %84,1. En çok oyu %42,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %33,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 589 | 42,4 |
| CHP | 458 | 33,0 |
| İYİ PARTİ | 94 | 6,8 |
| YENİDEN REFAH | 82 | 5,9 |
| DEM Parti | 75 | 5,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 36 | 2,6 |
| SAADET | 17 | 1,2 |
| BTP | 9 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 7 | 0,5 |
| MEMLEKET | 6 | 0,4 |
| Diğer (8) | 15 | 1,1 |
Çoğlu Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Çoğlu Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.704, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %56,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 887 | 56,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 556 | 35,7 |
| Sinan Oğan | 106 | 6,8 |
| Muharrem İnce | 9 | 0,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.705, sandığa gidenlerin oranı %89,1. En çok oyu %60,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %39,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 911 | 60,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 584 | 39,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 1.704, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %38,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %12,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 595 | 38,3 |
| MHP | 199 | 12,8 |
| CHP | 195 | 12,6 |
| İYİ PARTİ | 189 | 12,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 157 | 10,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 59 | 3,8 |
| BBP | 47 | 3,0 |
| YENİDEN REFAH | 45 | 2,9 |
| MEMLEKET | 23 | 1,5 |
| TİP | 12 | 0,8 |
| Diğer (7) | 20 | 1,3 |