Devecikonağı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Devecikonağı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 191 kişi (TÜİK).
Devecikonağı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Devecikonağı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Devecikonağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 191 kişidir. 2013 yılında 274 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %49,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,713 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 191 |
Devecikonağı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Devecikonağı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 191 kişidir. 2013 yılında 274 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %30,3 azaldı.
Devecikonağı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Devecikonağı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 191 | 0,0 |
| 2021 | 191 | -6,4 |
| 2020 | 204 | -4,7 |
| 2019 | 214 | -4,0 |
| 2018 | 223 | -3,5 |
| 2017 | 231 | -6,5 |
| 2016 | 247 | 2,5 |
| 2015 | 241 | -7,7 |
| 2014 | 261 | -4,7 |
| 2013 | 274 | - |
Devecikonağı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Devecikonağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Devecikonağı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 189, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %50,7 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,7 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 76 | 50,7 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 49 | 32,7 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 3,3 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 5 | 3,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 2,7 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Nazif Kara | DP | 1 | 0,7 |
| Abdurrahman Önder | MİLLET | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 189, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %49,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %25,5 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 74 | 49,7 |
| Şükrü Erdem | CHP | 38 | 25,5 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 15 | 10,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 6 | 4,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 4 | 2,7 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| Hatice Güneri | HKP | 2 | 1,3 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 2 | 1,3 |
| Özlem Bayraktar | DEVA PARTİSİ | 2 | 1,3 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,3 |
| Diğer (2) | 2 | 1,3 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 189, sandığa gidenlerin oranı %85,2. En çok oyu %47,6 ile MHP aldı, ikinci sırada %25,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 69 | 47,6 |
| CHP | 37 | 25,5 |
| İYİ PARTİ | 13 | 9,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 4,1 |
| SAADET | 5 | 3,5 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,8 |
| MEMLEKET | 3 | 2,1 |
| HÜDA PAR | 2 | 1,4 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 1,4 |
| DEM Parti | 1 | 0,7 |
| Diğer (3) | 3 | 2,1 |
Devecikonağı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Devecikonağı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %62,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %25,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 95 | 62,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 25,2 |
| Sinan Oğan | 15 | 9,9 |
| Muharrem İnce | 3 | 2,0 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %84,4. En çok oyu %68,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %31,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 101 | 68,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 47 | 31,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 179, sandığa gidenlerin oranı %87,7. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,5 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 66 | 42,9 |
| MHP | 30 | 19,5 |
| İYİ PARTİ | 21 | 13,6 |
| CHP | 16 | 10,4 |
| YENİDEN REFAH | 5 | 3,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 3,2 |
| GENÇPARTİ | 2 | 1,3 |
| BBP | 2 | 1,3 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 0,7 |
| AB | 1 | 0,7 |
| Diğer (1) | 1 | 0,7 |