Kösehoroz Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kösehoroz Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 228 kişi (TÜİK).
Kösehoroz Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kösehoroz Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kösehoroz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 228 kişidir. 2013 yılında 255 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,6 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %39,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 14,014 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 228 |
Kösehoroz Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kösehoroz Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 228 kişidir. 2013 yılında 255 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %10,6 azaldı.
Kösehoroz Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kösehoroz Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 228 | 3,2 |
| 2021 | 221 | -2,6 |
| 2020 | 227 | -4,2 |
| 2019 | 237 | -3,7 |
| 2018 | 246 | 1,2 |
| 2017 | 243 | -0,8 |
| 2016 | 245 | -1,2 |
| 2015 | 248 | -3,9 |
| 2014 | 258 | 1,2 |
| 2013 | 255 | - |
Kösehoroz Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kösehoroz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kösehoroz Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %50,0 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %29,0 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 88 | 50,0 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 51 | 29,0 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 12 | 6,8 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 11 | 6,2 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 3 | 1,7 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,7 |
| Mahmut Bayram | DSP | 2 | 1,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 2 | 1,1 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 1,1 |
| İkram Akkaya | SAADET | 2 | 1,1 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %39,0 ile Ahmet Beygirci (MHP) aldı, ikinci sırada %30,8 ile Şükrü Erdem (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Ahmet Beygirci | MHP | 66 | 39,0 |
| Şükrü Erdem | CHP | 52 | 30,8 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 22 | 13,0 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 14 | 8,3 |
| Ceyhan İnci | BÜYÜK BİRLİK | 4 | 2,4 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 3 | 1,8 |
| Hatice Güneri | HKP | 3 | 1,8 |
| Emine Güven | ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,2 |
| Salim Demiray | DSP | 1 | 0,6 |
| Erkan Seymen | HÜDA PAR | 1 | 0,6 |
| Diğer (1) | 1 | 0,6 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 216, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %39,5 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,5 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 64 | 39,5 |
| CHP | 43 | 26,5 |
| İYİ PARTİ | 21 | 13,0 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 7,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 4,3 |
| MEMLEKET | 4 | 2,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 1,9 |
| DP | 2 | 1,2 |
| SAADET | 2 | 1,2 |
| DSP | 1 | 0,6 |
| Diğer (3) | 3 | 1,9 |
Kösehoroz Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kösehoroz Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %70,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 140 | 70,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 19,0 |
| Sinan Oğan | 17 | 8,5 |
| Muharrem İnce | 5 | 2,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %92,7. En çok oyu %75,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %24,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 151 | 75,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 48 | 24,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 219, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %56,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %13,4 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 114 | 56,4 |
| MHP | 27 | 13,4 |
| İYİ PARTİ | 24 | 11,9 |
| CHP | 20 | 9,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 6 | 3,0 |
| MEMLEKET | 3 | 1,5 |
| HAK-PAR | 2 | 1,0 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| AB | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |