Elmalı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Elmalı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 239 kişi (TÜİK).
Elmalı Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Elmalı Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Elmalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2013 yılında 141 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %69,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %54,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Elmalı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Elmalı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 239 kişidir. 2013 yılında 141 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %69,5 arttı.
Elmalı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Elmalı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 239 | 0,4 |
| 2021 | 238 | -8,8 |
| 2020 | 261 | -5,1 |
| 2019 | 275 | -21,7 |
| 2018 | 351 | 112,7 |
| 2017 | 165 | 2,5 |
| 2016 | 161 | 24,8 |
| 2015 | 129 | -3,0 |
| 2014 | 133 | -5,7 |
| 2013 | 141 | - |
Elmalı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Elmalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Elmalı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %61,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 127 | 61,6 |
| Mansur Yavaş | CHP | 72 | 35,0 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 1 | 0,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,5 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %54,0 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %27,2 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 109 | 54,0 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 55 | 27,2 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 28 | 13,9 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 3 | 1,5 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 2 | 1,0 |
| Metin Yılmaz | BTP | 2 | 1,0 |
| Handan Türkoğlu | MEMLEKET | 1 | 0,5 |
| İlhami Dursun Hoşver | DP | 1 | 0,5 |
| Mert Yiğit Doğanay | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 239, sandığa gidenlerin oranı %87,5. En çok oyu %63,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 131 | 63,9 |
| CHP | 43 | 21,0 |
| Bağımsız | 11 | 5,4 |
| İYİ PARTİ | 9 | 4,4 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,9 |
| MEMLEKET | 2 | 1,0 |
| TKH | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| DEVA PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Elmalı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Elmalı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %78,4 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %21,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 156 | 78,4 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 42 | 21,1 |
| Sinan Oğan | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %83,0. En çok oyu %79,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 151 | 79,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 38 | 20,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 229, sandığa gidenlerin oranı %87,8. En çok oyu %64,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %14,4 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 129 | 64,2 |
| İYİ PARTİ | 29 | 14,4 |
| MHP | 24 | 11,9 |
| CHP | 13 | 6,5 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |