Buğralar Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Buğralar Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 362 kişi (TÜİK).
Buğralar Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Buğralar Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Buğralar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 362 kişidir. 2013 yılında 106 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %241,5 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %37,0 ile Çetin Taşdemir (YENİDEN REFAH) aldı.
Temel Bilgiler
Buğralar Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Buğralar Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 362 kişidir. 2013 yılında 106 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %241,5 arttı.
Buğralar Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Buğralar Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 362 | 19,5 |
| 2021 | 303 | -5,3 |
| 2020 | 320 | -23,6 |
| 2019 | 419 | -51,2 |
| 2018 | 859 | 126,6 |
| 2017 | 379 | 268,0 |
| 2016 | 103 | 4,0 |
| 2015 | 99 | -13,9 |
| 2014 | 115 | 8,5 |
| 2013 | 106 | - |
Buğralar Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Buğralar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Buğralar Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 957, sandığa gidenlerin oranı %94,4. En çok oyu %58,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %25,3 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 494 | 58,5 |
| Mansur Yavaş | CHP | 214 | 25,3 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 88 | 10,4 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 21 | 2,5 |
| Cafer Güneş | SAADET | 9 | 1,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 6 | 0,7 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Utku Reyhan | VATAN PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 2 | 0,2 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 1 | 0,1 |
| Diğer (4) | 4 | 0,5 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 957, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %37,0 ile Çetin Taşdemir (YENİDEN REFAH) aldı, ikinci sırada %26,1 ile Adem Ceylan (Bağımsız) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 315 | 37,0 |
| Adem Ceylan | Bağımsız | 222 | 26,1 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 197 | 23,1 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 88 | 10,3 |
| Mustafa Tuncer | SAADET | 10 | 1,2 |
| Handan Türkoğlu | MEMLEKET | 7 | 0,8 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 6 | 0,7 |
| Metin Yılmaz | BTP | 3 | 0,3 |
| Mert Yiğit Doğanay | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,3 |
| Seyfullah Avcı | HÜDA PAR | 1 | 0,1 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 957, sandığa gidenlerin oranı %94,2. En çok oyu %36,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %31,9 ile YENİDEN REFAH yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 308 | 36,6 |
| YENİDEN REFAH | 269 | 31,9 |
| CHP | 198 | 23,5 |
| SAADET | 18 | 2,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 12 | 1,4 |
| İYİ PARTİ | 10 | 1,2 |
| Bağımsız | 9 | 1,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 6 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| BTP | 3 | 0,4 |
| Diğer (3) | 5 | 0,6 |
Buğralar Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Buğralar Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 417, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %84,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 296 | 84,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 35 | 10,0 |
| Sinan Oğan | 19 | 5,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 417, sandığa gidenlerin oranı %80,6. En çok oyu %89,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %10,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 296 | 89,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 34 | 10,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 417, sandığa gidenlerin oranı %85,6. En çok oyu %40,7 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %39,8 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 142 | 40,7 |
| MHP | 139 | 39,8 |
| İYİ PARTİ | 22 | 6,3 |
| CHP | 14 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 2,6 |
| BBP | 4 | 1,1 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,1 |
| ANAP | 2 | 0,6 |
| AP | 2 | 0,6 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,3 |
| Diğer (2) | 2 | 0,6 |