Beşbeyler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Çamlıdere, Ankara)
Ankara ili Çamlıdere ilçesine bağlı Beşbeyler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 259 kişi (TÜİK).
Beşbeyler Mahallesi, Ankara ilinin Çamlıdere ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Beşbeyler Mahallesi'nin haritası, Çamlıdere ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Beşbeyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 259 kişidir. 2013 yılında 229 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %60,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı.
Temel Bilgiler
Beşbeyler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Beşbeyler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 259 kişidir. 2013 yılında 229 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %13,1 arttı.
Beşbeyler Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Beşbeyler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 259 | -1,9 |
| 2021 | 264 | -2,9 |
| 2020 | 272 | -6,5 |
| 2019 | 291 | -21,1 |
| 2018 | 369 | 65,5 |
| 2017 | 223 | 7,7 |
| 2016 | 207 | 3,0 |
| 2015 | 201 | -10,7 |
| 2014 | 225 | -1,7 |
| 2013 | 229 | - |
Beşbeyler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Beşbeyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Beşbeyler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 351, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %50,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,5 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 159 | 50,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 137 | 43,5 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 9 | 2,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 1,3 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 0,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Korkut Cesur | Bağımsız | 1 | 0,3 |
| Mustafa Sanğu | Bağımsız | 1 | 0,3 |
Çamlıdere Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 351, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %60,8 ile Adem Ceylan (Bağımsız) aldı, ikinci sırada %22,2 ile Hazım Caner Can (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Adem Ceylan | Bağımsız | 189 | 60,8 |
| Hazım Caner Can | AK PARTİ | 69 | 22,2 |
| Mehmet Cengiz | CHP | 43 | 13,8 |
| Çetin Taşdemir | YENİDEN REFAH | 4 | 1,3 |
| Metin Yılmaz | BTP | 4 | 1,3 |
| Numan Cengiz | İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| Mert Yiğit Doğanay | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,3 |
Çamlıdere Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 351, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %44,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %38,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 136 | 44,0 |
| AK PARTİ | 120 | 38,8 |
| YENİDEN REFAH | 23 | 7,4 |
| Bağımsız | 13 | 4,2 |
| BTP | 9 | 2,9 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| İYİ PARTİ | 1 | 0,3 |
| SAADET | 1 | 0,3 |
Beşbeyler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Beşbeyler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %69,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %28,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 69,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 61 | 28,9 |
| Sinan Oğan | 3 | 1,4 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %87,2. En çok oyu %67,8 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 137 | 67,8 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 65 | 32,2 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 234, sandığa gidenlerin oranı %91,0. En çok oyu %44,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %18,2 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 93 | 44,5 |
| MHP | 38 | 18,2 |
| CHP | 37 | 17,7 |
| İYİ PARTİ | 26 | 12,4 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| ANAP | 3 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 2 | 1,0 |
| BBP | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| AP | 1 | 0,5 |