Emirler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Emirler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 309 kişi (TÜİK).
Emirler Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Emirler Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Emirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 309 kişidir. 2007 yılında 611 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,4 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %73,3 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Emirler Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Emirler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 309 kişidir. 2007 yılında 611 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %49,4 azaldı.
Emirler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Emirler Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 309 | -2,5 |
| 2021 | 317 | -1,2 |
| 2020 | 321 | -9,6 |
| 2019 | 355 | -4,1 |
| 2018 | 370 | 4,5 |
| 2017 | 354 | -11,5 |
| 2016 | 400 | -6,3 |
| 2015 | 427 | -2,1 |
| 2014 | 436 | 1,6 |
| 2013 | 429 | -4,7 |
| 2012 | 450 | -1,3 |
| 2011 | 456 | 0,9 |
| 2010 | 452 | -9,6 |
| 2009 | 500 | -18,6 |
| 2008 | 614 | 0,5 |
| 2007 | 611 | - |
Emirler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Emirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Emirler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %81,9. En çok oyu %75,0 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %24,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 165 | 75,0 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 53 | 24,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 0,9 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %73,3 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %24,9 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 159 | 73,3 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 54 | 24,9 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| Ertuğrul Duygu | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 276, sandığa gidenlerin oranı %81,5. En çok oyu %71,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %26,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 153 | 71,8 |
| AK PARTİ | 57 | 26,8 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
Emirler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Emirler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %48,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 98 | 48,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 90 | 44,1 |
| Sinan Oğan | 16 | 7,8 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %78,2. En çok oyu %53,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,5 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 114 | 53,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 99 | 46,5 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 275, sandığa gidenlerin oranı %76,4. En çok oyu %29,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %25,2 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 59 | 29,2 |
| CHP | 51 | 25,2 |
| İYİ PARTİ | 40 | 19,8 |
| MHP | 26 | 12,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 8 | 4,0 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| BBP | 3 | 1,5 |
| MİLLET | 1 | 0,5 |
| TİP | 1 | 0,5 |
| YP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |