Sapanlı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Sapanlı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 91 kişi (TÜİK).
Sapanlı Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sapanlı Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sapanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 91 kişidir. 2013 yılında 52 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %75,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %56,5 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sapanlı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sapanlı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 91 kişidir. 2013 yılında 52 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %75,0 arttı.
Sapanlı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sapanlı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 91 | 2,2 |
| 2021 | 89 | -7,3 |
| 2020 | 96 | -11,1 |
| 2019 | 108 | -5,3 |
| 2018 | 114 | 67,6 |
| 2017 | 68 | 25,9 |
| 2016 | 54 | 3,8 |
| 2015 | 52 | -13,3 |
| 2014 | 60 | 15,4 |
| 2013 | 52 | - |
Sapanlı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sapanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sapanlı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %58,0 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %42,0 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 40 | 58,0 |
| Mansur Yavaş | CHP | 29 | 42,0 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %56,5 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,5 ile Mehmet Doğanay (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 39 | 56,5 |
| Mehmet Doğanay | CHP | 30 | 43,5 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 82, sandığa gidenlerin oranı %89,0. En çok oyu %52,2 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %47,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 36 | 52,2 |
| CHP | 33 | 47,8 |
Sapanlı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sapanlı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %80,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 56 | 80,0 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 18,6 |
| Sinan Oğan | 1 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %92,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %7,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 63 | 92,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 5 | 7,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 79, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %40,3 ile MHP aldı, ikinci sırada %23,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 29 | 40,3 |
| AK PARTİ | 17 | 23,6 |
| CHP | 7 | 9,7 |
| İYİ PARTİ | 6 | 8,3 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 1 | 1,4 |
| AB | 1 | 1,4 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |