Yukarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Güdül, Ankara)
Ankara ili Güdül ilçesine bağlı Yukarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.079 kişi (TÜİK).
Yukarı Mahallesi, Ankara ilinin Güdül ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Yukarı Mahallesi'nin haritası, Güdül ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Yukarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.079 kişidir. 2007 yılında 989 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,1 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %66,5 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Yukarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Yukarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.079 kişidir. 2007 yılında 989 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %9,1 arttı.
Yukarı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Yukarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.079 | -2,5 |
| 2021 | 1.107 | -1,3 |
| 2020 | 1.122 | 13,7 |
| 2019 | 987 | 3,1 |
| 2018 | 957 | -3,5 |
| 2017 | 992 | -7,4 |
| 2016 | 1.071 | 3,4 |
| 2015 | 1.036 | -0,8 |
| 2014 | 1.044 | -2,9 |
| 2013 | 1.075 | 16,8 |
| 2012 | 920 | -1,2 |
| 2011 | 931 | 1,7 |
| 2010 | 915 | -0,9 |
| 2009 | 923 | -7,8 |
| 2008 | 1.001 | 1,2 |
| 2007 | 989 | - |
Yukarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Yukarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Yukarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 771, sandığa gidenlerin oranı %87,0. En çok oyu %64,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 419 | 64,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 217 | 33,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 0,9 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,9 |
| Mehmet Selim Çetin | DSP | 2 | 0,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 1 | 0,1 |
| Figen Topal | TKH | 1 | 0,1 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,1 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 0,1 |
Güdül Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 771, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %66,5 ile Mehmet Doğanay (CHP) aldı, ikinci sırada %30,1 ile Muzaffer Yalçın (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mehmet Doğanay | CHP | 424 | 66,5 |
| Muzaffer Yalçın | AK PARTİ | 192 | 30,1 |
| İbrahim Çakır | YENİDEN REFAH | 13 | 2,0 |
| Aytekin Can | SAADET | 4 | 0,6 |
| Tarkan Denizkaya | DSP | 2 | 0,3 |
| Süleyman Alpsoy | HÜDA PAR | 2 | 0,3 |
| Volkan Altınışık | DEVA PARTİSİ | 1 | 0,2 |
Güdül Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 771, sandığa gidenlerin oranı %86,6. En çok oyu %65,0 ile CHP aldı, ikinci sırada %31,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 415 | 65,0 |
| AK PARTİ | 199 | 31,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,0 |
| SAADET | 4 | 0,6 |
| MEMLEKET | 2 | 0,3 |
| EMEP | 2 | 0,3 |
| SOL PARTİ | 1 | 0,2 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,2 |
| HÜDA PAR | 1 | 0,2 |
Yukarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Yukarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 804, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %58,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %35,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 398 | 58,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 244 | 35,9 |
| Sinan Oğan | 38 | 5,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 805, sandığa gidenlerin oranı %82,5. En çok oyu %58,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %41,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 382 | 58,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 275 | 41,9 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 804, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,3 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 272 | 40,0 |
| CHP | 145 | 21,3 |
| İYİ PARTİ | 117 | 17,2 |
| MHP | 93 | 13,7 |
| YENİDEN REFAH | 20 | 2,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 16 | 2,4 |
| MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| BBP | 2 | 0,3 |
| AP | 2 | 0,3 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,1 |
| Diğer (2) | 2 | 0,3 |