Esenler Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Sincan, Ankara)

Ankara ili Sincan ilçesine bağlı Esenler Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 119 kişi (TÜİK).

Esenler Mahallesi, Ankara ilinin Sincan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Esenler Mahallesi'nin haritası, Sincan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Esenler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 119 kişidir. 2007 yılında 80 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %48,2 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 25,01 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Sincan

Nüfus (2022)

119

Esenler Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre Esenler Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 119 kişidir. 2007 yılında 80 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %48,8 arttı.

Esenler Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)

Yıllara göre Esenler Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 119 -0,8
2021 120 -13,0
2020 138 -2,1
2019 141 -6,6
2018 151 46,6
2017 103 3,0
2016 100 -30,6
2015 144 -4,6
2014 151 16,2
2013 130 47,7
2012 88 7,3
2011 82 -6,8
2010 88 10,0
2009 80 -2,4
2008 82 2,5
2007 80 -

Esenler Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Esenler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Esenler Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %54,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %43,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Mansur Yavaş CHP 61 54,5
Turgut Altınok AK PARTİ 49 43,8
Hüseyin Bartu Soral ZAFER PARTİSİ 2 1,8

Sincan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %48,2 ile Murat Ercan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %33,6 ile Veysel Alkan (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Murat Ercan AK PARTİ 53 48,2
Veysel Alkan CHP 37 33,6
Fatih Koca İYİ PARTİ 10 9,1
Melih Güner YENİDEN REFAH 5 4,5
Caner Gökçe ZAFER PARTİSİ 4 3,6
Yakup Engin DEVA PARTİSİ 1 0,9

Sincan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 128, sandığa gidenlerin oranı %91,4. En çok oyu %47,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %40,0 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 52 47,3
CHP 44 40,0
İYİ PARTİ 5 4,5
YENİDEN REFAH 3 2,7
ZAFER PARTİSİ 3 2,7
BÜYÜK BİRLİK 1 0,9
MEMLEKET 1 0,9
SAADET 1 0,9

Esenler Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Esenler Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 107, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %51,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 53 51,0
Kemal Kılıçdaroğlu 45 43,3
Sinan Oğan 6 5,8

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 107, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %55,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %44,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 57 55,3
Kemal Kılıçdaroğlu 46 44,7

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 107, sandığa gidenlerin oranı %100,0. En çok oyu %36,6 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %27,7 ile İYİ PARTİ yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 37 36,6
İYİ PARTİ 28 27,7
MHP 13 12,9
CHP 13 12,9
BBP 4 4,0
TİP 2 2,0
MİLLET 1 1,0
MEMLEKET 1 1,0
YEŞİL SOL PARTİ 1 1,0

Haritalar

Esenler Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Sincan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik