Geyikpınarı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Geyikpınarı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 28 kişi (TÜİK).
Geyikpınarı Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Geyikpınarı Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Geyikpınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 28 kişidir. 2013 yılında 30 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %74,1 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Geyikpınarı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Geyikpınarı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 28 kişidir. 2013 yılında 30 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %6,7 azaldı.
Geyikpınarı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Geyikpınarı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 28 | -9,7 |
| 2021 | 31 | -11,4 |
| 2020 | 35 | -12,5 |
| 2019 | 40 | -2,4 |
| 2018 | 41 | 28,1 |
| 2017 | 32 | -50,0 |
| 2016 | 64 | 3,2 |
| 2015 | 62 | 129,6 |
| 2014 | 27 | -10,0 |
| 2013 | 30 | - |
Geyikpınarı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Geyikpınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Geyikpınarı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %112,0. En çok oyu %78,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %17,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 22 | 78,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 5 | 17,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 3,6 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %108,0. En çok oyu %74,1 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %18,5 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 20 | 74,1 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 5 | 18,5 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 1 | 3,7 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 1 | 3,7 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 25, sandığa gidenlerin oranı %108,0. En çok oyu %70,4 ile CHP aldı, ikinci sırada %14,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 19 | 70,4 |
| AK PARTİ | 4 | 14,8 |
| İYİ PARTİ | 2 | 7,4 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 3,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 3,7 |
Geyikpınarı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Geyikpınarı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %114,8. En çok oyu %51,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %45,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 16 | 51,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 45,2 |
| Sinan Oğan | 1 | 3,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %118,5. En çok oyu %56,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %43,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 18 | 56,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 14 | 43,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 27, sandığa gidenlerin oranı %114,8. En çok oyu %35,5 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %25,8 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 11 | 35,5 |
| AK PARTİ | 8 | 25,8 |
| MHP | 6 | 19,4 |
| CHP | 5 | 16,1 |
| TİP | 1 | 3,2 |