Kozalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Kozalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 142 kişi (TÜİK).
Kozalan Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kozalan Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kozalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 142 kişidir. 2013 yılında 222 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %50,5 ile Özer Kasap (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Kozalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kozalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 142 kişidir. 2013 yılında 222 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %36,0 azaldı.
Kozalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kozalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 142 | -7,8 |
| 2021 | 154 | -8,3 |
| 2020 | 168 | -18,8 |
| 2019 | 207 | 2,5 |
| 2018 | 202 | 98,0 |
| 2017 | 102 | -1,9 |
| 2016 | 104 | 3,0 |
| 2015 | 101 | -17,2 |
| 2014 | 122 | -45,0 |
| 2013 | 222 | - |
Kozalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kozalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kozalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 208, sandığa gidenlerin oranı %98,1. En çok oyu %61,1 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %27,6 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 124 | 61,1 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 56 | 27,6 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 20 | 9,8 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 208, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %50,5 ile Özer Kasap (CHP) aldı, ikinci sırada %26,8 ile Veysel Ayık (İYİ PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Özer Kasap | CHP | 100 | 50,5 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 53 | 26,8 |
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 42 | 21,2 |
| Haydar Çalışkan | YENİDEN REFAH | 2 | 1,0 |
| Feyyaz Berkan Aşutli | ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 208, sandığa gidenlerin oranı %97,6. En çok oyu %50,8 ile CHP aldı, ikinci sırada %23,9 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 102 | 50,8 |
| AK PARTİ | 48 | 23,9 |
| İYİ PARTİ | 43 | 21,4 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 2,0 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 1,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
Kozalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kozalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %73,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %20,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 99 | 73,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 28 | 20,9 |
| Sinan Oğan | 7 | 5,2 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %70,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 89 | 70,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 37 | 29,4 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 141, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %44,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %19,1 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 61 | 44,9 |
| İYİ PARTİ | 26 | 19,1 |
| MHP | 25 | 18,4 |
| CHP | 8 | 5,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 7 | 5,2 |
| BBP | 3 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 2,2 |
| MEMLEKET | 2 | 1,5 |
| MİLLET | 1 | 0,7 |