Sopçaalan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Beypazarı, Ankara)
Ankara ili Beypazarı ilçesine bağlı Sopçaalan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 67 kişi (TÜİK).
Sopçaalan Mahallesi, Ankara ilinin Beypazarı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Sopçaalan Mahallesi'nin haritası, Beypazarı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Sopçaalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %42,6 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %43,7 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Sopçaalan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Sopçaalan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 67 kişidir. 2013 yılında 47 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %42,6 arttı.
Sopçaalan Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Sopçaalan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 67 | -1,5 |
| 2021 | 68 | -8,1 |
| 2020 | 74 | -14,0 |
| 2019 | 86 | 62,3 |
| 2018 | 53 | 1,9 |
| 2017 | 52 | -13,3 |
| 2016 | 60 | 39,5 |
| 2015 | 43 | 0,0 |
| 2014 | 43 | -8,5 |
| 2013 | 47 | - |
Sopçaalan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Sopçaalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Sopçaalan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 71, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %52,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 37 | 52,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 29 | 40,9 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 4 | 5,6 |
| Cafer Güneş | SAADET | 1 | 1,4 |
Beypazarı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 71, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %43,7 ile Tuncer Kaplan (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %32,4 ile Özer Kasap (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Tuncer Kaplan | AK PARTİ | 31 | 43,7 |
| Özer Kasap | CHP | 23 | 32,4 |
| Veysel Ayık | İYİ PARTİ | 17 | 23,9 |
Beypazarı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 71, sandığa gidenlerin oranı %101,4. En çok oyu %54,3 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,9 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 38 | 54,3 |
| İYİ PARTİ | 16 | 22,9 |
| CHP | 12 | 17,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,4 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 1,4 |
Sopçaalan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Sopçaalan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %69,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %19,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 43 | 69,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 12 | 19,4 |
| Sinan Oğan | 6 | 9,7 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,6 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %92,2. En çok oyu %77,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 44 | 77,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 13 | 22,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %98,4. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,2 ile İYİ PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 27 | 42,9 |
| İYİ PARTİ | 14 | 22,2 |
| MHP | 11 | 17,5 |
| BBP | 4 | 6,3 |
| YENİDEN REFAH | 2 | 3,2 |
| CHP | 2 | 3,2 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,6 |