Güneysaray Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kızılcahamam, Ankara)
Ankara ili Kızılcahamam ilçesine bağlı Güneysaray Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 74 kişi (TÜİK).
Güneysaray Mahallesi, Ankara ilinin Kızılcahamam ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Güneysaray Mahallesi'nin haritası, Kızılcahamam ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Güneysaray Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 68 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,8 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %51,6 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 12,661 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 74 |
Güneysaray Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Güneysaray Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 74 kişidir. 2013 yılında 68 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %8,8 arttı.
Güneysaray Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Güneysaray Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 74 | 0,0 |
| 2021 | 74 | -8,6 |
| 2020 | 81 | -13,8 |
| 2019 | 94 | -45,7 |
| 2018 | 173 | 188,3 |
| 2017 | 60 | 5,3 |
| 2016 | 57 | -5,0 |
| 2015 | 60 | -10,4 |
| 2014 | 67 | -1,5 |
| 2013 | 68 | - |
Güneysaray Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Güneysaray Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Güneysaray Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %97,2. En çok oyu %61,5 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %31,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 59 | 61,5 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 30 | 31,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 2 | 2,1 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| Celal Mümtaz Akıncı | DEVA PARTİSİ | 2 | 2,1 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 1 | 1,0 |
Kızılcahamam Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %51,6 ile Coşkun Ünal (CHP) aldı, ikinci sırada %23,7 ile Süleyman Acar (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Coşkun Ünal | CHP | 48 | 51,6 |
| Süleyman Acar | AK PARTİ | 22 | 23,7 |
| Selçuk Kırmızı | İYİ PARTİ | 16 | 17,2 |
| Sinan Şahin | DEVA PARTİSİ | 4 | 4,3 |
| Seyfullah Köken | YENİDEN REFAH | 2 | 2,1 |
| - | Bağımsız | 1 | 1,1 |
Kızılcahamam Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 108, sandığa gidenlerin oranı %95,4. En çok oyu %46,3 ile CHP aldı, ikinci sırada %32,6 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 44 | 46,3 |
| AK PARTİ | 31 | 32,6 |
| İYİ PARTİ | 9 | 9,5 |
| DEVA PARTİSİ | 4 | 4,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 3 | 3,2 |
| YENİDEN REFAH | 1 | 1,1 |
| DP | 1 | 1,1 |
| SAADET | 1 | 1,1 |
| VATAN PARTİSİ | 1 | 1,1 |
Güneysaray Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Güneysaray Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %49,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %46,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 32 | 49,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 30 | 46,1 |
| Sinan Oğan | 2 | 3,1 |
| Muharrem İnce | 1 | 1,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %96,9. En çok oyu %50,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %49,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 30 | 50,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 29 | 49,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 64, sandığa gidenlerin oranı %101,6. En çok oyu %29,2 ile İYİ PARTİ aldı, ikinci sırada %23,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| İYİ PARTİ | 19 | 29,2 |
| AK PARTİ | 15 | 23,1 |
| MHP | 10 | 15,4 |
| CHP | 9 | 13,8 |
| YENİDEN REFAH | 7 | 10,8 |
| BBP | 2 | 3,1 |
| GENÇPARTİ | 1 | 1,5 |