İne Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)

Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı İne Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 61 kişi (TÜİK).

İne Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada İne Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre İne Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,0 arttı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %62,5 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı.

  • Nüfus verileri TÜİK (Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi), seçim sonuçları YSK kaynaklıdır.

Temel Bilgiler

Yüzölçümü 13,22 km2
Tür

Mahalle

İl

Ankara

İlçe

Kahramankazan

Nüfus (2022)

61

İne Mahallesi Nüfusu

TÜİK verilerine göre İne Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 61 kişidir. 2013 yılında 57 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %7,0 arttı.

İne Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)

Yıllara göre İne Mahallesi nüfusu

Yıl Nüfus Değişim (%)
2022 61 3,4
2021 59 -7,8
2020 64 3,2
2019 62 -18,4
2018 76 33,3
2017 57 -14,9
2016 67 34,0
2015 50 -16,7
2014 60 5,3
2013 57 -

İne Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İne Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca İne Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %56,2 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %39,6 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Turgut Altınok AK PARTİ 27 56,2
Mansur Yavaş CHP 19 39,6
Suat Kılıç YENİDEN REFAH 1 2,1
Gültan Kışanak DEM Parti 1 2,1

Kahramankazan Belediye Başkanlığı

Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %62,5 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %35,4 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) yer aldı.

Aday Parti Oy Oy oranı (%)
Serhat Oğuz AK PARTİ 30 62,5
Selim Çırpanoğlu CHP 17 35,4
Mehmet Ali Uysal YENİDEN REFAH 1 2,1

Kahramankazan Belediye Meclisi

Kayıtlı seçmen sayısı 55, sandığa gidenlerin oranı %87,3. En çok oyu %63,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,0 ile CHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 30 63,8
CHP 16 34,0
YENİDEN REFAH 1 2,1

İne Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda İne Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).

Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %103,8. En çok oyu %78,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %18,2 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 43 78,2
Kemal Kılıçdaroğlu 10 18,2
Sinan Oğan 2 3,6

Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %101,9. En çok oyu %87,0 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %13,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.

Aday Oy Oy oranı (%)
Recep Tayyip Erdoğan 47 87,0
Kemal Kılıçdaroğlu 7 13,0

Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)

Kayıtlı seçmen sayısı 53, sandığa gidenlerin oranı %103,8. En çok oyu %40,0 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %34,5 ile MHP yer aldı.

Parti Oy Oy oranı (%)
AK PARTİ 22 40,0
MHP 19 34,5
CHP 6 10,9
YEŞİL SOL PARTİ 2 3,6
İYİ PARTİ 2 3,6
YENİDEN REFAH 1 1,8
ANAP 1 1,8

Haritalar

İne Mahallesi Çevresindeki Mahalle ve Köyler

Kahramankazan ve Ankara Hakkında Daha Fazla Harita ve İstatistik