Fethiye Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Kahramankazan, Ankara)
Ankara ili Kahramankazan ilçesine bağlı Fethiye Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 311 kişi (TÜİK).
Fethiye Mahallesi, Ankara ilinin Kahramankazan ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Fethiye Mahallesi'nin haritası, Kahramankazan ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Fethiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 311 kişidir. 2007 yılında 5.503 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %94,3 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %57,4 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 29,759 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 311 |
Fethiye Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Fethiye Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 311 kişidir. 2007 yılında 5.503 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %94,3 azaldı.
Fethiye Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Fethiye Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 311 | -3,4 |
| 2021 | 322 | -8,0 |
| 2020 | 350 | -5,4 |
| 2019 | 370 | -12,1 |
| 2018 | 421 | 24,2 |
| 2017 | 339 | -11,3 |
| 2016 | 382 | 6,1 |
| 2015 | 360 | 3,7 |
| 2014 | 347 | -22,5 |
| 2013 | 448 | -91,4 |
| 2012 | 5.203 | -2,0 |
| 2011 | 5.308 | 0,8 |
| 2010 | 5.268 | -2,8 |
| 2009 | 5.419 | 2,5 |
| 2008 | 5.285 | -4,0 |
| 2007 | 5.503 | - |
Fethiye Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Fethiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Fethiye Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 303, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %49,1 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %45,9 ile Mansur Yavaş (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 138 | 49,1 |
| Mansur Yavaş | CHP | 129 | 45,9 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 6 | 2,1 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 5 | 1,8 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 2 | 0,7 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 1 | 0,4 |
Kahramankazan Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 303, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %57,4 ile Selim Çırpanoğlu (CHP) aldı, ikinci sırada %35,2 ile Serhat Oğuz (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Selim Çırpanoğlu | CHP | 155 | 57,4 |
| Serhat Oğuz | AK PARTİ | 95 | 35,2 |
| Mehmet Ali Uysal | YENİDEN REFAH | 11 | 4,1 |
| Fatma Gülümser Birol | İYİ PARTİ | 4 | 1,5 |
| Ali Kılıç | DP | 4 | 1,5 |
| Halil Birinci | BTP | 1 | 0,4 |
Kahramankazan Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 303, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %45,9 ile CHP aldı, ikinci sırada %44,1 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 129 | 45,9 |
| AK PARTİ | 124 | 44,1 |
| YENİDEN REFAH | 12 | 4,3 |
| İYİ PARTİ | 7 | 2,5 |
| DEVA PARTİSİ | 6 | 2,1 |
| BÜYÜK BİRLİK | 2 | 0,7 |
| MEMLEKET | 1 | 0,4 |
Fethiye Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Fethiye Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %69,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %22,0 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 164 | 69,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 52 | 22,0 |
| Sinan Oğan | 20 | 8,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %94,7. En çok oyu %70,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,3 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 171 | 70,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 71 | 29,3 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 262, sandığa gidenlerin oranı %93,1. En çok oyu %42,4 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %21,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 101 | 42,4 |
| MHP | 50 | 21,0 |
| İYİ PARTİ | 32 | 13,4 |
| CHP | 26 | 10,9 |
| ZAFER PARTİSİ | 11 | 4,6 |
| YENİDEN REFAH | 6 | 2,5 |
| BBP | 4 | 1,7 |
| MEMLEKET | 2 | 0,8 |
| TİP | 2 | 0,8 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,4 |