Karagedik Ercan Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Karagedik Ercan Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.039 kişi (TÜİK).
Karagedik Ercan Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karagedik Ercan Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karagedik Ercan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.039 kişidir. 2007 yılında 1.311 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %36,8 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı.
Temel Bilgiler
Karagedik Ercan Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karagedik Ercan Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.039 kişidir. 2007 yılında 1.311 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %20,7 azaldı.
Karagedik Ercan Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karagedik Ercan Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.039 | -4,0 |
| 2021 | 1.082 | -1,7 |
| 2020 | 1.101 | -0,5 |
| 2019 | 1.107 | -1,9 |
| 2018 | 1.128 | -1,8 |
| 2017 | 1.149 | -1,5 |
| 2016 | 1.167 | -1,5 |
| 2015 | 1.185 | -0,3 |
| 2014 | 1.189 | 1,5 |
| 2013 | 1.172 | 0,2 |
| 2012 | 1.170 | -5,9 |
| 2011 | 1.243 | -1,6 |
| 2010 | 1.263 | 0,3 |
| 2009 | 1.259 | -0,8 |
| 2008 | 1.269 | -3,2 |
| 2007 | 1.311 | - |
Karagedik Ercan Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karagedik Ercan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karagedik Ercan Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 830, sandığa gidenlerin oranı %88,7. En çok oyu %50,7 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %38,8 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 344 | 50,7 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 263 | 38,8 |
| Cafer Güneş | SAADET | 18 | 2,6 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 15 | 2,2 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 11 | 1,6 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 10 | 1,5 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Fazlı Taşkan | HAK-PAR | 3 | 0,4 |
| Tuvana Naz Ketene | ANAP | 2 | 0,3 |
| Figen Topal | TKH | 2 | 0,3 |
| Diğer (4) | 6 | 0,9 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 830, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %36,8 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) aldı, ikinci sırada %32,5 ile Yakup Odabaşı (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 250 | 36,8 |
| Yakup Odabaşı | CHP | 221 | 32,5 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 126 | 18,6 |
| Selim Akgül | SAADET | 32 | 4,7 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 21 | 3,1 |
| Recai Canoruç | ANAP | 4 | 0,6 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 4 | 0,6 |
| Güçlü Emre Özgür | ZAFER PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Aziz Er | YTP | 3 | 0,4 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 2 | 0,3 |
| Diğer (9) | 13 | 1,9 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 830, sandığa gidenlerin oranı %88,5. En çok oyu %35,2 ile BÜYÜK BİRLİK aldı, ikinci sırada %30,8 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| BÜYÜK BİRLİK | 236 | 35,2 |
| CHP | 206 | 30,8 |
| MHP | 134 | 20,0 |
| SAADET | 31 | 4,6 |
| İYİ PARTİ | 23 | 3,4 |
| YENİDEN REFAH | 9 | 1,3 |
| ZAFER PARTİSİ | 5 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 4 | 0,6 |
| MİLLET | 4 | 0,6 |
| ANAP | 3 | 0,5 |
| Diğer (9) | 15 | 2,2 |
Karagedik Ercan Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karagedik Ercan Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 770, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %65,7 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %33,4 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 430 | 65,7 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 219 | 33,4 |
| Sinan Oğan | 5 | 0,8 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 770, sandığa gidenlerin oranı %85,8. En çok oyu %67,2 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %32,8 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 440 | 67,2 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 215 | 32,8 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 770, sandığa gidenlerin oranı %86,4. En çok oyu %54,8 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %22,5 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 350 | 54,8 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 144 | 22,5 |
| CHP | 71 | 11,1 |
| İYİ PARTİ | 20 | 3,1 |
| MHP | 14 | 2,2 |
| YENİDEN REFAH | 13 | 2,0 |
| SOL PARTİ | 8 | 1,2 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| MEMLEKET | 3 | 0,5 |
| BBP | 2 | 0,3 |
| Diğer (6) | 6 | 1,0 |