Karagedik Aydın Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Gölbaşı, Ankara)
Ankara ili Gölbaşı ilçesine bağlı Karagedik Aydın Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.247 kişi (TÜİK).
Karagedik Aydın Mahallesi, Ankara ilinin Gölbaşı ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Karagedik Aydın Mahallesi'nin haritası, Gölbaşı ilçesi ve Ankara ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Karagedik Aydın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.247 kişidir. 2007 yılında 1.640 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,0 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %42,1 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
Karagedik Aydın Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Karagedik Aydın Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.247 kişidir. 2007 yılında 1.640 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %24,0 azaldı.
Karagedik Aydın Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Karagedik Aydın Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.247 | -1,5 |
| 2021 | 1.266 | 1,0 |
| 2020 | 1.253 | -1,2 |
| 2019 | 1.268 | -0,9 |
| 2018 | 1.280 | -2,4 |
| 2017 | 1.311 | -3,7 |
| 2016 | 1.361 | 0,9 |
| 2015 | 1.349 | -4,3 |
| 2014 | 1.409 | 0,1 |
| 2013 | 1.407 | -4,4 |
| 2012 | 1.471 | -2,5 |
| 2011 | 1.509 | -2,4 |
| 2010 | 1.546 | -2,0 |
| 2009 | 1.578 | -2,1 |
| 2008 | 1.612 | -1,7 |
| 2007 | 1.640 | - |
Karagedik Aydın Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Karagedik Aydın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Karagedik Aydın Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 934, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %55,6 ile Mansur Yavaş (CHP) aldı, ikinci sırada %33,9 ile Turgut Altınok (AK PARTİ) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mansur Yavaş | CHP | 427 | 55,6 |
| Turgut Altınok | AK PARTİ | 260 | 33,9 |
| Gültan Kışanak | DEM Parti | 17 | 2,2 |
| Suat Kılıç | YENİDEN REFAH | 11 | 1,4 |
| Cafer Güneş | SAADET | 10 | 1,3 |
| Cengiz Topel Yıldırım | İYİ PARTİ | 9 | 1,2 |
| Hüseyin Bartu Soral | ZAFER PARTİSİ | 6 | 0,8 |
| Abdullah Demiryürek | AB PARTİ | 5 | 0,7 |
| Zafer Burak Hasar | MEMLEKET | 4 | 0,5 |
| Serkan Ünver | YTP | 3 | 0,4 |
| Diğer (8) | 16 | 2,1 |
Gölbaşı Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 934, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %42,1 ile Yakup Odabaşı (CHP) aldı, ikinci sırada %39,0 ile Gökhan Koçak (BÜYÜK BİRLİK) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Yakup Odabaşı | CHP | 319 | 42,1 |
| Gökhan Koçak | BÜYÜK BİRLİK | 295 | 39,0 |
| Ramazan Şimşek | MHP | 59 | 7,8 |
| Fehmi Kandemir | İYİ PARTİ | 25 | 3,3 |
| Selim Akgül | SAADET | 13 | 1,7 |
| Ümit Göksu | DEM Parti | 12 | 1,6 |
| Recai Canoruç | ANAP | 4 | 0,5 |
| Ali Sezer | OCAK | 4 | 0,5 |
| Salih Aydemir | YENİDEN REFAH | 3 | 0,4 |
| Şevval Kazancı | BTP | 3 | 0,4 |
| Diğer (12) | 20 | 2,6 |
Gölbaşı Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 934, sandığa gidenlerin oranı %86,0. En çok oyu %43,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %36,6 ile BÜYÜK BİRLİK yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 325 | 43,5 |
| BÜYÜK BİRLİK | 274 | 36,6 |
| MHP | 66 | 8,8 |
| İYİ PARTİ | 27 | 3,6 |
| SAADET | 19 | 2,5 |
| BTP | 6 | 0,8 |
| SOL PARTİ | 5 | 0,7 |
| YENİDEN REFAH | 4 | 0,5 |
| MEMLEKET | 3 | 0,4 |
| OCAK | 3 | 0,4 |
| Diğer (9) | 16 | 2,1 |
Karagedik Aydın Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Karagedik Aydın Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 923, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %70,1 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %29,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 552 | 70,1 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 229 | 29,1 |
| Sinan Oğan | 5 | 0,6 |
| Muharrem İnce | 1 | 0,1 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 925, sandığa gidenlerin oranı %82,6. En çok oyu %72,5 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %27,6 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 547 | 72,5 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 208 | 27,6 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 923, sandığa gidenlerin oranı %87,4. En çok oyu %58,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %16,7 ile YEŞİL SOL PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 452 | 58,5 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 129 | 16,7 |
| CHP | 98 | 12,7 |
| İYİ PARTİ | 22 | 2,9 |
| YENİDEN REFAH | 18 | 2,3 |
| MHP | 17 | 2,2 |
| SOL PARTİ | 11 | 1,4 |
| AB | 4 | 0,5 |
| ANAP | 4 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 4 | 0,5 |
| Diğer (7) | 8 | 1,0 |