Kavaklı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Osmangazi, Bursa)
Bursa ili Osmangazi ilçesine bağlı Kavaklı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 1.183 kişi (TÜİK).
Kavaklı Mahallesi, Bursa ilinin Osmangazi ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kavaklı Mahallesi'nin haritası, Osmangazi ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2007–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.183 kişidir. 2007 yılında 1.411 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,3 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı.
Temel Bilgiler
Kavaklı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kavaklı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 1.183 kişidir. 2007 yılında 1.411 olan nüfus, 2007–2022 döneminde %16,2 azaldı.
Kavaklı Mahallesi nüfus grafiği (2007–2022)
Yıllara göre Kavaklı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 1.183 | -9,3 |
| 2021 | 1.304 | -0,8 |
| 2020 | 1.314 | 0,2 |
| 2019 | 1.312 | -0,6 |
| 2018 | 1.320 | -2,8 |
| 2017 | 1.358 | 1,1 |
| 2016 | 1.343 | -1,0 |
| 2015 | 1.357 | -0,9 |
| 2014 | 1.370 | -0,9 |
| 2013 | 1.383 | 0,1 |
| 2012 | 1.382 | -0,8 |
| 2011 | 1.393 | 0,8 |
| 2010 | 1.382 | -4,4 |
| 2009 | 1.445 | 4,5 |
| 2008 | 1.383 | -2,0 |
| 2007 | 1.411 | - |
Kavaklı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kavaklı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 905, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %46,1 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %43,3 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 323 | 46,1 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 303 | 43,3 |
| Bayram Kazancı | ZAFER PARTİSİ | 22 | 3,1 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 20 | 2,9 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 16 | 2,3 |
| İkram Akkaya | SAADET | 9 | 1,3 |
| Zeki Kahraman | DEVA PARTİSİ | 3 | 0,4 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| İhsan Seylan | DEM Parti | 1 | 0,1 |
Osmangazi Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 905, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %44,3 ile Mustafa Dündar (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %41,9 ile Erkan Aydın (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Mustafa Dündar | AK PARTİ | 312 | 44,3 |
| Erkan Aydın | CHP | 295 | 41,9 |
| İbrahim Tugay Ateş | ZAFER PARTİSİ | 28 | 4,0 |
| Çetin Orkun Özeller | İYİ PARTİ | 23 | 3,3 |
| Yunus Koçak | YENİDEN REFAH | 23 | 3,3 |
| Kerim Bulut | SAADET | 12 | 1,7 |
| Ferhat Tan | HÜDA PAR | 4 | 0,6 |
| İlhan Menge | DEVA PARTİSİ | 4 | 0,6 |
| Cevdet Şen | MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Gül Pola | DEM Parti | 1 | 0,1 |
| Diğer (1) | 1 | 0,1 |
Osmangazi Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 905, sandığa gidenlerin oranı %81,1. En çok oyu %44,5 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %39,7 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 310 | 44,5 |
| CHP | 276 | 39,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 38 | 5,5 |
| YENİDEN REFAH | 26 | 3,7 |
| İYİ PARTİ | 21 | 3,0 |
| SAADET | 11 | 1,6 |
| HÜDA PAR | 5 | 0,7 |
| BÜYÜK BİRLİK | 3 | 0,4 |
| DEVA PARTİSİ | 2 | 0,3 |
| MEMLEKET | 1 | 0,1 |
| Diğer (3) | 3 | 0,4 |
Kavaklı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kavaklı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 936, sandığa gidenlerin oranı %92,0. En çok oyu %55,6 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %36,9 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 470 | 55,6 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 312 | 36,9 |
| Sinan Oğan | 60 | 7,1 |
| Muharrem İnce | 4 | 0,5 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 937, sandığa gidenlerin oranı %88,2. En çok oyu %59,3 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %40,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 484 | 59,3 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 332 | 40,7 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 936, sandığa gidenlerin oranı %91,9. En çok oyu %42,9 ile AK PARTİ aldı, ikinci sırada %23,0 ile CHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| AK PARTİ | 362 | 42,9 |
| CHP | 194 | 23,0 |
| İYİ PARTİ | 116 | 13,7 |
| YENİDEN REFAH | 48 | 5,7 |
| MHP | 40 | 4,7 |
| ZAFER PARTİSİ | 35 | 4,2 |
| BBP | 10 | 1,2 |
| YEŞİL SOL PARTİ | 9 | 1,1 |
| MEMLEKET | 8 | 0,9 |
| TİP | 4 | 0,5 |
| Diğer (8) | 10 | 1,2 |