Kayabaşı Mahallesi Haritası ve Nüfusu (Mustafakemalpaşa, Bursa)
Bursa ili Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı Kayabaşı Mahallesi'nin haritası, konumu ve nüfusu: 2022 yılında 251 kişi (TÜİK).
Kayabaşı Mahallesi, Bursa ilinin Mustafakemalpaşa ilçesine bağlı bir mahalledir. Bu sayfada Kayabaşı Mahallesi'nin haritası, Mustafakemalpaşa ilçesi ve Bursa ili içindeki konumu, 2013–2022 yılları arasındaki nüfus verileri ile 2023 ve 2024 seçim sonuçları yer alır. TÜİK verilerine göre Kayabaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 251 kişidir. 2013 yılında 286 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı. 31 Mart 2024 yerel seçimlerinde mahallede belediye başkanlığı için en çok oyu %44,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı.
Temel Bilgiler
| Yüzölçümü | 4,36 km2 |
|---|---|
| Tür | Mahalle |
| İl | |
| İlçe | |
| Nüfus (2022) | 251 |
Kayabaşı Mahallesi Nüfusu
TÜİK verilerine göre Kayabaşı Mahallesi'nin nüfusu 2022 yılında 251 kişidir. 2013 yılında 286 olan nüfus, 2013–2022 döneminde %12,2 azaldı.
Kayabaşı Mahallesi nüfus grafiği (2013–2022)
Yıllara göre Kayabaşı Mahallesi nüfusu
| Yıl | Nüfus | Değişim (%) |
|---|---|---|
| 2022 | 251 | -4,9 |
| 2021 | 264 | -2,2 |
| 2020 | 270 | -3,2 |
| 2019 | 279 | 2,6 |
| 2018 | 272 | 11,0 |
| 2017 | 245 | 2,9 |
| 2016 | 238 | -2,9 |
| 2015 | 245 | -11,2 |
| 2014 | 276 | -3,5 |
| 2013 | 286 | - |
Kayabaşı Mahallesi 2024 Yerel Seçim Sonuçları
31 Mart 2024 yerel seçimlerinde Kayabaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK). Sonuçlar yalnızca Kayabaşı Mahallesi seçmenlerini kapsar; seçimi kazanan, belediyenin ya da ilin tamamındaki oylara göre belirlenir.
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %44,4 ile Alinur Aktaş (AK PARTİ) aldı, ikinci sırada %40,2 ile Mustafa Bozbey (CHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Alinur Aktaş | AK PARTİ | 95 | 44,4 |
| Mustafa Bozbey | CHP | 86 | 40,2 |
| Sedat Yalçın | YENİDEN REFAH | 14 | 6,5 |
| Yüksel Selçuk Türkoğlu | İYİ PARTİ | 5 | 2,3 |
| Ruşen Sever | MEMLEKET | 4 | 1,9 |
| İkram Akkaya | SAADET | 3 | 1,4 |
| İlhan Çetin | HAK-PAR | 2 | 0,9 |
| Nazif Kara | DP | 2 | 0,9 |
| Mahmut Bayram | DSP | 1 | 0,5 |
| Hasan Aydın | BTP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Başkanlığı
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %44,9 ile Şükrü Erdem (CHP) aldı, ikinci sırada %36,7 ile Ahmet Beygirci (MHP) yer aldı.
| Aday | Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|---|
| Şükrü Erdem | CHP | 88 | 44,9 |
| Ahmet Beygirci | MHP | 72 | 36,7 |
| Sedat Sevim | YENİDEN REFAH | 11 | 5,6 |
| İsa Söğüt | İYİ PARTİ | 6 | 3,1 |
| Burak Gökmen | MEMLEKET | 4 | 2,0 |
| Necip Albayrak | BTP | 4 | 2,0 |
| Salim Demiray | DSP | 2 | 1,0 |
| Hatice Güneri | HKP | 2 | 1,0 |
| Hayati İbiş | DP | 2 | 1,0 |
| Burak Çelik | SAADET | 2 | 1,0 |
| Diğer (3) | 3 | 1,5 |
Mustafakemalpaşa Belediye Meclisi
Kayıtlı seçmen sayısı 236, sandığa gidenlerin oranı %94,9. En çok oyu %43,5 ile CHP aldı, ikinci sırada %40,0 ile MHP yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| CHP | 87 | 43,5 |
| MHP | 80 | 40,0 |
| YENİDEN REFAH | 16 | 8,0 |
| İYİ PARTİ | 7 | 3,5 |
| MEMLEKET | 4 | 2,0 |
| BÜYÜK BİRLİK | 1 | 0,5 |
| DSP | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |
| BTP | 1 | 0,5 |
| DP | 1 | 0,5 |
| Diğer (1) | 1 | 0,5 |
Kayabaşı Mahallesi 2023 Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Seçim Sonuçları
14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi ile 28 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanı seçimi ikinci turunda Kayabaşı Mahallesi'nin sandıklarından çıkan oylar (YSK).
Cumhurbaşkanı Seçimi 1. Tur (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %67,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %23,7 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 146 | 67,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 51 | 23,7 |
| Sinan Oğan | 15 | 7,0 |
| Muharrem İnce | 3 | 1,4 |
Cumhurbaşkanı Seçimi 2. Tur (28 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %91,3. En çok oyu %69,9 ile Recep Tayyip Erdoğan aldı, ikinci sırada %30,1 ile Kemal Kılıçdaroğlu yer aldı.
| Aday | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| Recep Tayyip Erdoğan | 144 | 69,9 |
| Kemal Kılıçdaroğlu | 62 | 30,1 |
Milletvekili Genel Seçimi (14 Mayıs 2023)
Kayıtlı seçmen sayısı 230, sandığa gidenlerin oranı %94,8. En çok oyu %45,8 ile MHP aldı, ikinci sırada %26,2 ile AK PARTİ yer aldı.
| Parti | Oy | Oy oranı (%) |
|---|---|---|
| MHP | 98 | 45,8 |
| AK PARTİ | 56 | 26,2 |
| İYİ PARTİ | 27 | 12,6 |
| CHP | 19 | 8,9 |
| YENİDEN REFAH | 3 | 1,4 |
| BBP | 2 | 0,9 |
| TİP | 2 | 0,9 |
| GENÇPARTİ | 1 | 0,5 |
| ANAP | 1 | 0,5 |
| ZAFER PARTİSİ | 1 | 0,5 |